Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Skvělé tipy

Neodymové magnety – Které typy existují?

Jaké jsou neodymové magnety? Velice silné a v současnosti dobře dostupné. Využívají se v průmyslu, propagaci, ve výrobcích, elektronice, nábytku, dárkových kazetách, diářích, automobilech, zdravotnictví a v přístrojích, magnetických stavebnicích, jako magnetické držáky, prostě skoro všude. Z čeho jsou neodymy vyrobené a které typy existují? Zjistěte v článku.

Neodymové magnety – nejsilnější, fungují bez elektřiny

Silné neodymové magnety jsou v současnosti nejsilnější běžně dostupné permanentní magnety. Udrží mnohonásobek své hmotnosti, fungují bez elektřiny. Neodymový magnet je vyrobený ze slitiny neodymu (Nd), železa (Fe), boru (B) a dalších látek v malém množství. Pro větší odolnost bývají magnety poniklované, pozinkované, opatřené vrstvou plastu, gumy či teflonu.

Základní typy neodymových magnetů

Neodymové magnety mohou mít různé tvary. Které existují?

Magnetické koule a kuličky

Jedním z nejznámějších tvarů jsou magnetické koule a kuličky. Najdete je v magnetických držácích zátek, v přepínacích páčkách, jsou základem magnetické stavebnice NeoCube pro skládání do mnoha dvourozměrných i 3D tvarů.

Neodymové kostky a kvádry

Magnetické kostičky, kostky i kvádry a kvádrové magnety se hodí pro výrobu dárkových dóz, krabiček, úložných boxů, pro magnetické zavírání, jako nábytkové magnety, k připevnění osvětlovacích LED pásek, sítí proti hmyzu do oken, pro výrobu magnetických držáků. Existují i samolepicí magnety.

Magnetické kotouče, tyčky, tyče a válečky

Kulaté magnetické kotouče, magnetické tyče a válečky využijete v galanterii, na výrobu držáků nářadí a náčiní, jako kancelářské magnety. Jsou rovněž součástí různých zařízení, snímačů, ve větší podobě fungují jako magnetické separátory sypkých i tekutých hmot ve výrobě krmiv, v potravinářství, mlýnech.

Kruhové magnety, prstence a magnety s otvorem na šroub

Kruhové magnety a prstence jsou vhodné pro přivázání k lanu, na výrobu magnetických šperků a bižuterie, jako kapesní peněženky na mince. Dají se také přišroubovat. Hodí se i na upevnění transparentů, reklamních cedulí, ve výstavnictví.

Magnetické kužely

Kuželové magnety se používají například jako magnetky na magnetické tabuli, kancelářské magnety. Můžete s nimi přicvaknout poznámky, vzkazy, nákupní seznamy, hodí se jako magnetky na ledničku, ale i k připevnění grafů, návodů, postupů v kanceláři na magnetickou stěnu.

Odolnější zapouzdřené typy magnetů

Potřebujete-li si vyrobit magnetický držák nářadí nebo magnety použít jako dorazy dvířek nábytku, jsou na to vhodnější zapouzdřené neodymové magnety v odolném ocelovém pouzdře. Ocel navíc zesiluje magnetickou sílu. Na další typy magnetů se můžete podívat třeba na webu Unimagnet.cz

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *