Maturitu už máte. A co dál?

Maturitu už máte. A co dál?

Úspěšně jste zdolali maturitní zkoušku, ale nedostali se na vysokou školu? Nemusíte zoufat, vysokoškolské vzdělání je sice důležité, ale ne nepostradatelné. Na trhu práce se uplatíte i bez něj, tedy ovšem v případě, že svému budoucímu šéfovi nabídnete něco skutečně zajímavého. A co může být z pohledu zaměstnavatele atraktivnější, než mít pod sebou člověka, který umí velmi dobře cizí jazyk? Bez znalosti cizí řeči se v dnešní době neobejdete a budete-li ji zvládat perfektně, budete se moct vydat za prací i do zahraničí. Pokud jste ve škole během hodin angličtiny, či jiného jazyka, spali, nezoufejte. Stačí se přihlásit na pomaturitní studium a znalosti si oprášit.

Důležité je nezahálet

Chystáte-li se napřesrok přijímací zkoušky na VŠ zopakovat a zároveň se vám ještě nechce do koloběhu pracovního procesu, věnujte volno studiu. Je to právě čas, kterého budete mít spoustu a je jen na vás, zda ho „proflákáte“, nebo naopak investujete do činnosti, kterou následně bohatě zúročíte. Pomaturitní studium je plnohodnotnou formou studia a pokud jste poprvé maturovali v roce 2012, neztratíte status studenta a tedy i veškeré výhody s ním svázané. Zdravotní a sociální pojištění za vás zaplatí stát, budete mít nárok na příspěvky a úlevy na daních a budete moct využívat populární studentskou kartu ISIC. Otázkou tedy je, které kurzy opravdu stojí za to.

Jazyková škola IJV

Hledáte-li skutečně kvalitní výuku cizích jazyků, měly by vaše kroky směřovat do Institutu jazykového vzdělávání. Jazyková škola nabízí intenzivní výuku dvaceti světových jazyků. Nejžádanější je samozřejmě angličtina, jejíž výuka probíhá 4 hodiny každý den. Vybrat si můžete mezi dopoledním a odpoledním studiem, které probíhá v moderních učebnách v centru Prahy. Po absolvování kurzu budete schopni složit mezinárodní zkoušky KET, PET, FCE nebo CAE. Velkým lákadlem je i bezkonkurenční cena, kterou si můžete rozložit do splátek. Tak na co ještě čekáte? Let's learn English. Right now!