Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Uncategorized

Mechová stěna: Jak ji vytvořit svépomocí

Život v betonové džungli v nás vyvolává touhu po bezprostřední blízkosti zeleně. Kromě pokojových rostlin si můžeme přírodu pozvat domů i v jiných podobách – třeba jako neotřelou, moderní, a především čarokrásnou mechovou stěnu. O co jde a jak ji vyrobit vlastními silami? To se dozvíte v tomto článku.

Co je mechová stěna?

Mechová stěna je oblíbená interiérová dekorace, která se vyrábí z tzv. mumifikovaného mechu. Jedná se o neokoukaný interiérový prvek, jehož přítomnost naprosto mění celkovou atmosféru – do místnosti vnáší kus nefalšované přírody, avšak v podobě, jakou máme nejraději. Mechová stěna totiž nevyžaduje prakticky žádnou údržbu. Jednoduše ji stačí jednou za čas zbavit prachu.

Jak si mechovou stěnu vyrobit?

Jak již zaznělo výše, mechová stěna nevyžaduje pravidelnou péči, a dokonce ani není náročná na světlo. Vděčíme za to stabilizační látce, kterou se rostlina napouští. Udržuje ji svěží a krásnou po mnoho let.

Co se týče výroby mechové stěny, výsledná podoba závisí na vaší kreativitě, prostorových a finančních možnostech. Pokud se nespokojíte s menším obrázkem či obrazem, můžete si vytvořit projekt, který se stane ryzí dominantou. Budete k tomu potřebovat stabilizovaný mech, lepidlo a desku, na níž mech přilepíte.

Zní to příliš jednoduše? Ano, výroba mechové stěny jednoduchá je. A ještě mnohem snadnější je s vhodně zvoleným podkladem a kvalitně připravenými rostlinami.

Kde lze stabilizovaný mech zakoupit?

Stabilizovaný mech v různých variantách (plochý, kopečkový, ale také tzv. sobí mech) včetně rámů seženete ve specializovaném eshopu mechovna.cz. V nabídce nechybí ani připravené sety pro výrobu obrazů a samozřejmě ani veškeré příslušenství.

A proč byste si měli mechovou stěnu či obraz vyrobit sami? Oproti zakázkové výrobě ušetříte spoustu peněz, a navíc se při lepení odreagujete.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *