Vypěstujte si vlastní zeleninu ve fóliovníku. Jaké má výhody oproti skleníku?

Vypěstujte si vlastní zeleninu ve fóliovníku. Jaké má výhody oproti skleníku?

Vyvážený jídelníček plný zeleniny je základem pevného zdraví. A není zdravějších potravin než těch, které si můžeme vypěstovat sami – bez chemie. Pokud vás napadlo, že si část zahrady vyhradíte pro skleníky, nenechte se od svého plánu odradit. Odměnou vám bude čerstvá zelenina netušené chuti. Jen zvažte, jestli si místo skleníku nevybrat mobilnější a levnější alternativu v podobě fóliovníku.

Co je fóliovník?

Fóliovník slouží ke stejnému účelu jako skleník. Liší se konstrukcí, která není umístěna napevno. Zatímco skleníky se vyrábí z těžších materiálů, jež znemožňují rychlou demontáž a přesun na jiné místo, fóliovníky jsou velmi lehké, snadno demontovatelné a mobilní. Stejně jako skleník, také fóliovník vytváří ideální prostředí pro pěstování rostlin, které pro růst potřebují horko a vlhko. Společně s dobrými světelnými podmínkami rostou mnohem rychleji než pod širým nebem. Navíc jsou chráněny před nepříznivými okolními vlivy včetně mrazu až do cca -5 °C.

Co můžete ve fóliovníku pěstovat?

Fóliovník je jako stvořený pro pěstování zeleniny a rostlin (téměř) všeho druhu. Z nejranějších plodin stojí za zmínku ledové či jarní hlávkové saláty, z bylinek pak pažitka, bazalka, meduňka a mnoho dalších. Stejně snadno ve fóliovníku vypěstujete květák, brukev, celer, pórek a kapustu. A až je přesunete do klasického záhonu, získáte místo pro rajčata, okurky, kapie, papriky a budete-li chtít, třeba i pro melouny.

Kde seženete kvalitní a přitom levné fóliovníky

Dobrou volbou jsou levné fóliovníky od českého výrobce Konstrukce Schwarz. Firma má s výrobou téměř dvacetileté zkušenosti a zároveň se zabývá rekonstrukcí starších fóliovníků. Mimo to nabízí veškeré příslušenství včetně teplovzdušných kotlů a secích strojů. Další informace o sortimentu najdete na konstrukceschwarz.cz.

Publikováno: 27. 01. 2020

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam