Reklama

Ochrana přírody Milovice

Navštivte přírodní rezervaci divokých koní, zubrů a praturů u Milovic

Investiční zlato

Investujte chytře. Zhodnoťte své peníze nákupem zlatých mincí a slitků

Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Dovolená a cestování

Moderní obytná auta jsou jako luxusní hotely na kolečkách

Touha zažít něco nového a nepoznaného – to jsou hlavní důvody, proč se stále více Čechů obrací na půjčovny obytných aut. Znamená to snad, že za pár let bude každý druhý holdovat caravaningu a provozovatelé hotelů zkrachují? Pravděpodobně nikoliv, ale přesto je o obytná auta rok roku větší zájem. Vzhledem k vysoké pořizovací ceně je půjčovna obytných aut mnohem dostupnějším řešením než pořízení vlastního vozidla. Pokud o dovolené v obytném autě nějaký ten pátek přemýšlíte – a stále se nemůžete rozhodnout – pak jsou následující řádky určeny právě pro vás. Prozradíme vám, v čem jsou „obytňáky“ lepší než ubytování v hotelu či penzionu.

Svoboda, to je to slovo

Nebudeme si nic nalhávat. Caravanisté jsou nespoutaní jako ptáci. Nechtějí se vázat na jediné místo a užívají si každičký kilometr cestování. Chcete-li zažít dovolenou, jejíž průběh vám nebude diktovat cestovní kanceláře, máte jedinečnou možnost.

Obytná auta zaparkujete téměř kdekoliv. A je jen na vás, jestli každý den strávíte na jiném místě, nebo zakotvíte na dva týdny v kempu. Vždy budete mít k dispozici vše potřebné a budete odkázání jen sami na sebe.

obytne-auto-interier

Proč obytné auto a ne karavan?

Je dobré se pozsastavit i nad tím, proč cestovat v obytném autě a nikoliv s přívěsem. Obojí má specifické výhody, ale pro obytné auto hovoří jednodušší ovládání, vyšší cestovní rychlost a v neposlední řadě možnost přespání i mimo kemp. Obytné auto je přeci jen méně nápadné než karavan… Pro karavan naopak hovoří možnost nechat ho na místě a udělat si výlet osobním autem. Počítejte však s tím, že jako tahače budete potřebovat silnější automobil, ideálně pak čtyřkolka.

A co se týče vybavení, koukněte se na luxusní obytný vůz Bürstner a posuďte sami. Krasavec je nabitý kvalitní výbavou a nabízí spoustu místa až pro pět osob. Stále máte pochybnosti o tom, že vaše příští dovolená bude „mobilní“?

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *