Moderní zastínění oken - klasické žaluzie jsou out

Moderní zastínění oken - klasické žaluzie jsou out

Také vám doma znepříjemňují život ostré sluneční paprsky? S těmi si hravě poradí moderní stínící systémy! Zapomeňte však na zastaralé interiérové žaluzie a podívejte se s námi na zoubek mnohem sofistikovanějšímu řešení. Představíme vám výhody předokenních rolet a venkovních žaluzií, které v posledních letech klasické žaluzie nahrazují.

Venkovní neboli exteriérové žaluzie

Venkovní žaluzie patří mezi nejoblíbenější stínící prvky vůbec a nabízí plynulou regulaci přirozeného osvětlení. Sluneční paprsky nemají proti lamelám šanci a vy i zařízení vašeho bytu budete chráněni před UV zářením. Lamely lze sklopit do libovolného úhlu, což zamezí nežádoucím odleskům. Další výhody exteriérových žaluzií spočívají ve zlepšení mikroklimatu a úspoře za energie. V létě zabraňují nadměrnému přehřívání a proto nutné místnost ochlazovat klimatizací.

Venkovní žaluzie mají elegantní vzhled, který sluší takřka každému bydlení. Lze je využít také v altánku nebo na terase, protože se vyrábí z kvalitního a velmi odolného materiálu. Rozhodnete-li se pro tento stínící prvek, zvažte praktické elektrické ovládání a instalaci větrné automatiky, díky které se pozice lamel přizpůsobí změně počasí.

Předokenní rolety

Proč zvolit předokenní rolety? Stejně jako venkovní žaluzie dokáží efektivně chránit před slunečními paprsky, ale mají i další funkce. Pokud vás neustále ruší hluk z ulice, jistě oceníte snížení hladiny hluku až o 7db. V průběhu teplých měsíců vás nebude trápit přehřívání interiéru a v zimě zase nadměrný únik tepla. Hliníkové lamely s výplní z termoizolační pěny totiž zachrání až 70% energie, která by jinak okny unikla. To znamená úsporu ve výši několika tisíc korun ročně.

Samozřejmostí je volitelný elektrický pohon a centrální ovládání, díky kterému budete moct ovládat všechny předokenní rolety v domě. A co se týče vzhledu, opět se můžete spolehnout na slušivý architektonický prvek, který oživí fasádu domu.

Publikováno: 28. 07. 2014

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: předokenní rolety | venkovní žaluzie | zastínění oken