Když pro půjčku, tak jedině s rozvahou

Když pro půjčku, tak jedině s rozvahou

Každý z nás se čas od času dostane do situace, kdy se neobejde bez menší či větší finanční injekce. Okolnosti, které nás přivedou k půjčce, je přitom velmi mnoho. Ať už se jedná o financování bydlení nebo rekonstrukce, koupi automobilu nebo nedostatek peněz před výplatou, všechny situace mají jedno společné. S výběrem půjčky bychom se neměli ukvapit a naopak bychom měli zohlednit všechny podmínky, které se k produktu váží a zvážit, zda je pro nás skutečně výhodný.

Nabídka je pestrá, ale s vybrat si musíme sami

Bankovní i nebankovní sféra je skutečně pestrá a najdeme v ní široké spektrum nejrůznějších úvěrů. Některé z nich jsou neúčelové a ostatní lze využít pouze pro financování věřitelem vymezených potřeb. Obecně platí, že pokud potřebujeme peníze na jeden konkrétní účel, vyplatí se sáhnout po účelové půjčce. Příkladem může být hypotéka na bydlení či půjčka na automobil. Tyto typy úvěrů nám většinou zaručí nižší úroky a poplatky, které jsou spojeny s jejich vedením. Rozvaha je však na místě i u takzvané „půjčky na ruku“. Způsobů, jak rychle přijít k hotovosti je hned několik, ale většina lidí volí nejsnadnější a často i nejnevýhodnější cestu. Narážíme na úvěry od soukromých investorů, jejichž podmínky často hraničí s lichvou. Samozřejmě tím nechceme vrhnout špatné světlo na všechny nebankovní instituce. Ne, ty známé a dlouhodobě působící naopak nabízí atraktivní půjčky, které jsou schopny konkurovat bankovním alternativám.

Porovnání půjček vám může ušetřit spoustu nervů i peněz

Nejrychlejším způsobem jak zjistit, který úvěrový produkt vám skutečně pomůže a nepřitíží vaší momentální situaci, je všudypřítomné srovnání půjček. Jednoduše nastavíte parametry požadované půjčky a podle přehledné tabulky zjistíte, která instituce nabízí nejlepší podmínky. Možná budete překvapeni, protože půjčky do 100 000 od známých nebankovních společností jsou mnohdy výhodnější než podobné produkty v bance. Článek vznikl ve spolupráci s magazínem Forlis.eu.

Publikováno: 07. 12. 2022

Kategorie: Finance

Autor: Adam

Tagy: bankovní půjčka | jak vybírat půjčku | nebankovní půjčka | půjčka | úvěr