Kde hledat schopné zaměstnance? O nábor se postará agentura

Kde hledat schopné zaměstnance? O nábor se postará agentura

Počet absolventů vysokých škol průběžně roste, čímž se postupně mění i situace na trhu práce. Zatímco v minulosti byl titul téměř garancí atraktivní pracovní pozice, dnes je většina uchazečů na stejné pracovní čáře. Jednak proto, že těch „otitulovaných“ je víc než dost a za druhé i v souvislosti s odlišným přístupem zaměstnavatelů. Mnozí z nich totiž bazírují spíše na praktických dovednostech, zkušenostech a přirozených schopnostech, kterých se nelze naučit ani na vysoké škole.

Řešením jsou brigády a stáže během studií

V praxi se tak musí čerství absolventi vysokých škol smířit s tím, že budou pravděpodobně po nějakou dobu vykonávat méně placenou práci, případně si hledat neplacenou stáž, aby získali cenné zkušenosti. Ještě hůře jsou na tom uchazeči se středoškolským vzděláním. Podstatně lépe jsou na tom uchazeči, kteří nelenili a absolvovali brigády a stáže již při studiu střední či vysoké školy. Velkým plusem v očích zaměstnavatelů jsou práce v cizině – do značné míry garantuje komunikativní znalost cizího jazyka.

Na vyhledání těch nejlepších nejste sami

Vyhledání zaměstnanců odpovídajících přísným kritériím není snadné. A protože ne všechny disponují vlastním personálním oddělením, řadě zaměstnavatelů přijdou vhod služby externí personální agentury. Pro personální agenturu je nábor zaměstnanců každodenní rutinou, což platí také o specifických požadavcích, jako jsou dočasné přidělení zaměstnanců a outsourcing lidských zdrojů. Personalisté zajistí vyhledání klíčových pracovníků, jejich důkladnou prověrku a případné výběrové řízení. Zaměstnavatelé šetří drahocenný čas. S posílením vašeho pracovního týmu vám pomohou odborníci z renomované agentury Axial Personnel Agency, která se na trhu práce pohybuje přes 20 let. Podrobnosti najdete na www.axial.cz.

Publikováno: 23. 04. 2017

Kategorie: Podnikání

Autor: Adam

Tagy: dočasné přidělení zaměstnanců | nábor zaměstnanců