Na co hledět při výběru sedacího pytle (vaku)?

Na co hledět při výběru sedacího pytle (vaku)?

Omrzela vás křesla, pohovky a sedačky a rádi byste se uvelebili na něčem mnohem pohodlnějším? Pořiďte si sedací vak – hitovku, která v posledních letech boduje u zákazníků všech věkových skupiny. Ač se na první pohled zdá, že jsou vhodné spíše pro mladší generaci, rádi se na nich „rozvalují“ i senioři. Vzhledem k obrovskému množství výrobků však není snadní vybrat ten správný. Nechcete-li při výběru sedacího vaku udělat chybu, řiďte se následujícími tipy.

Na výplni záleží ze všeho nejvíc

Je naprosto logické, že vás zlákají designově propracované kousky. Ale i stylovka musí být dostatečně kvalitní, jinak ztratí svůj původní význam – poskytnutí maximálního komfortu k sezení. Proto nevybírejte pouze očima, ale zaměřte se na výplň. Ta by se měla skládat z polystyrenových kuliček EPS. Naopak se vyhněte polystyrenové drti. Zmíněná polystyrenová drť je jako náplň naprosto nevhodná, protože se rychle slehne, a navíc se z ní práší, což není zrovna ohleduplné ke zdraví. Jasnou volbou jsou tvrzené polystyrenové kuličky EPS. Nejpohodlnější posezení je na velkých kuličkách, ovšem právě ty podléhají deformaci rychleji než menší kuličky. Kvalitní sedací vaky však není problém doplnit a solidní prodejci jako dona-shop.cz prodávají také náhradní náplně.

Maximální pohodlí i pro nemocné lidi

Sedací vaky rozhodně nejsou pouhou trendovou záležitostí, jejíž sláva brzy pomine. Popularitu si vysloužily pro své vynikající ortopedické vlastnosti, kterých si cení i nemocní lidé. Pro ležící pacienty je relaxace na sedacím vaku velmi příjemná, protože při ní nedochází ke tvorbě proleženin. Pytle plné kuliček jsou k dostání v širokém spektru designových variant. Některé vypadají hravě a jsou jako stvořené do dětského pokoje. Jiné mohou elegancí konkurovat luxusnímu nábytku. A pak jsou tu i nenápadné kousky, které perfektně zapadnou ke klasickému sedacímu nábytku. Pro jaký sedací pytel se rozhodnete vy?

Publikováno: 29. 11. 2016

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: jak vybrat sedací pytel | jak vybrat sedací vak