Víme, který terč vám vydrží nejdéle. Ten sisalový!

Víme, který terč vám vydrží nejdéle. Ten sisalový!

Dřevěným terčům dávno odzvonilo, papírové terče zase slouží jen krátkou dobu. Ideální volbou jsou sisalové terče. Ty jsou velmi kvalitní, a hlavně dlouho vydrží. Že o nich ještě nic nevíte? Čtěte dál a všechno se dozvíte.

Objevte výhody sisalového terče

Sisalové terče se vyrábějí z vláken rostliny jménem agáve sisalová. Pěstuje se především na plantážích ve východní Africe, v Brazílii nebo v Mexiku. Z krátkého, ale tlustého dřevnatého stonku vyrůstají dužnaté listy. Jejich délka mnohdy dosahuje až dvou metrů. Agáve není náročná na pěstování. Díky své schopnosti shromažďovat vodu dokáže přežít i velmi suché měsíce. Není tedy závislá na srážkách ani zavlažování. K výrobě terče je potřeba až 16 milionů sisalových vláken. Lisují do tvaru kruhu, který se pak přilepí na podkladovou desku. Ta obvykle bývá z dřevotřísky. Terč se dále barví a brousí, přichycují se čísla apod., až získá svou konečnou podobu. Jednotlivá pole jsou od sebe oddělena tenkými ocelovými dráty. Díky nim je na první pohled jasné, které pole bylo zasaženo. Nevznikají pak zbytečné spory a hádky. Sisalové terče jsou vhodné pro šipky s ocelovým hrotem. Vlákna se roztáhnou, šipka se zabodne. Po vyjmutí se vzniklá mezera okamžitě stáhne. Terč se tak neustále obnovuje. Vhodné jsou pro začátečníky, pokročilé i zkušené hráče. V nabídce jsou jak tréninkové terče, tak kvalitní profesionální vhodné pro špičkové soutěže.

Kde zakoupíte sisalové terče ve špičkové kvalitě?

Nabídku sisalových terčů najdete na e-shopu e-sipky.cz. K dostání jsou zde také papírové, elektronické a magnetické terče. Samozřejmostí jsou různé druhy šipek, násadky, hroty a další doplňky. Aby bylo každému jasné, co je vaším koníčkem, můžete si zakoupit také oblečení ze speciální kolekce. V elegantním tričku pro šipkaře vám to bude na soutěži opravdu slušet!

Publikováno: 03. 08. 2019

Kategorie: Volný čas

Autor: Adam