Na co si dát pozor při hledání pronájmu v Praze?

Rozhodli jste se, že se přestěhujete do hlavního města a najdete si zde pronájem? Ačkoliv je nabídek víc než dost, zdaleka ne všechny odpovídají vysokým nárokům ze strany nájemníka. Chcete-li být na nové adrese spokojení, měli byste si dát pozor na následující kritéria. Přečtěte si, jak správně vybrat pronájem bytu v Praze!

Lokalita hraje prim

Byt sice na fotografiích vypadá skvěle, ale nachází se v lokalitě s velmi špatnou občanskou vybaveností. Jak byste se měli rozhodnout? Raději si najděte jiný pronájem bytu Praha, protože přítomnost služeb v bezprostřední blízkosti bydliště patří k nejdůležitějším kritériím. Nechcete-li ztrácet čas zdlouhavým dojížděním do vzdálenějších části metropole, zaměřte se na lokality, ve kterých nic důležitého nechybí.

Dopravní dostupnost oceníte každý den

Bez předchozích zkušeností si jen těžko dokážete představit, kolik času zabere přesun z jednoho konce Prahy na druhý. Budete-li se po metropoli přesouvat automobilem, ujistěte se, že se nová adresa nachází v místě s dobrou dopravní dostupností. Žádoucí jsou blízké zastávky MHD či metra.

Bezpečnost a dostatek zelených ploch

Prahu sice nenajdete na seznamu nejnebezpečnějších měst světa a obecně je v ní velmi bezpečno, nicméně přesto jsou lokality, které nenabízí tak příjemné bydlení jako ostatní a je lepší se jim vyhýbat. Proto se mějte na pozoru a nezapomeňte se o specifikách daného místa předem informovat. Zároveň se ujistěte, že se v okolí bytu nachází relaxační zóny, park či zelené plochy, kde můžete trávit volný čas s rodinou.

Kde se po pronájmu poohlédnout?

Bez ohledu na to, zda vás zajímá pronájem bytu Praha 4, pronájem bytu Praha 5, pronájem bytu Praha 6, nebo v jiné městské části, přehlednou inzerci a praktické tipy související s bydlením najdete na realitypro.cz. Mezi tisícovkami nabídek nechybí cenově dostupné i luxusní pronájmy – určitě si vyberete.

Publikováno: 24. 05. 2018

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: pronájem bytu v praze