Pro muže: Víte, jak správně nosit hodinky?

Pro muže: Víte, jak správně nosit hodinky?

Proč nosit náramkové hodinky v době, kdy máme přesný čas na displeji chytrého telefonu, jejž téměř nedáme z ruky? Protože jsou stylové. Navíc mohou posloužit jako výmluva, proč se alespoň jednou za čas vydat ven i bez mobilu. Mají-li však splnit funkci módního doplňku, musí se umět nosit. Jestlipak víte, jaké jsou nejčastější prohřešky a na co byste si měli dát pozor? Vhodně zvolené pánské hodinky působí ve společnosti mnohem lépe než obří smartphone, který neustále lovíte v kapse, abyste zkontrolovali čas. Zároveň na okolí uděláte dojem dochvilného (a tudíž spolehlivého) člověka. A pak je zde estetický důvod – pánské hodinky se na mužích vyjímají stejně dobře jako dámské hodinky na ženách. Jako jeden z mála doplňků nikdy nevyjdou z módy, byť design podléhá trendům.

Na které ruce je nosit?

Pro většinu lidí je přirozené nosit hodinky na levé ruce. Týká se to především praváků, pro které by bylo nošení na pravé ruce nepraktické (např. při psaní apod.). Leváci pak logicky volí pravou ruku. Pokud vám však vyhovuje nošení hodinek na dominantní ruce, klidně je tam mějte. Žádné nepsané pravidlo nepřikazuje, aby byly na levé, nebo pravé ruce. Podstatné je pouze pohodlí při nošení.

Hodinky vybírejte podle příležitosti

Chcete-li hodinky nosit bez ohledu na příležitost, měli byste si pořídit více modelů. Což samozřejmě neznamená investici do pěti různých typů. Spíše jde o to, že na formální akce nejsou vhodné extravagantní hodinky. Ideální není ani příliš velký ciferník a digitální displej. Tip na nákup: Stylové pánské, dámské i dětské hodinky světových značek pro všechny příležitosti najdete v nabídce specializovaného prodejce hodinky-4pm.cz.

Co ještě byste měli o nošení hodinek vědět?

Častým problémem je kombinace hodinek s košilovými rukávy. Neměly by výrazně trčet, ale ani se skrývat za dlouhými manžetami. V ideálním případě vykukují nejvýše z poloviny při svěšení rukou podél těla. A nezapomeňte, že i hodinky musíte sladit s ostatními doplňky, protože jedině tak bude celkový dojem oslnivý!

Publikováno: 07. 03. 2017

Kategorie: Móda

Autor: Adam

Tagy: jak správně nosit hodinky