Zapomeňte na radiátory a poznejte výhody konvektorů

Zapomeňte na radiátory a poznejte výhody konvektorů

Hledáte způsob, jak efektivně vytopit interiér, ale nevyhovují vám standardní topné systémy? Vsaďte na konvektory neboli fa-coily – speciální topní zdrojem, které na rozdíl od klasických radiátorů nepřenášejí teplo sáláním, ale prouděním (konvekcí). Ohřátý vzduch stoupá otvorem směrem ke stropu, kde se ochlazuje a opět klesá dolů. Dochází k cirkulaci v celé místnosti podél stěn a výsledné teplo je mnohem přirozenější a rovnoměrnější. Díky konvektorům se doma budete cítit mnohem příjemněji.

Jak konvektory fungují?

Teplovzdušné vytápění interiéru je dynamické a konvektory potřebují jen velmi malý objem vody. V průměrně velkém rodinném domě konvektorová tělesa ohřívají jen kolem 70 až 100 litrů a přestože teplota topné vody dosahuje cca 80 – 85°C, povrch radiátorů se nezahřeje na více než 40°C. To ocení především rodiče malých dětí, protože nehrozí riziko popálení. Další výhodou konvektorů je jejich kompaktní konstrukce a nízká hmotnost a to i navzdory vysokému výkonu. Jejich instalace je možná i tam, kde se jiné topné systémy nehodí, např. do sádrokartonových, sendvičových či dřevěných stěn a příček. Do interiérů s francouzskými okny nebo balónovými dveřmi, ale také do zimních zahrad se používají podlahové konvektory, které pod chladnými prosklenými plochami vytvářejí tepelnou clonu. Velmi účinně odstraní pocit chladu, který je pro prosklené místnosti typický.

Nejvýznamnější český výrobce konvektorů exportuje do celého světa

Mezi přední výrobce konvektorů patří ryze česká společnost MINIB s.r.o., která se výrobou konvektorů zabývá již od roku 1999 a systematicky inovuje výrobní technologie a investuje do vývoje nemalé částky. V současné době topná zařízení exportuje do třiceti zemí Evropy, Ameriky, Asie a Austrálie a nabízí široké spektrum konvektorů do různých typů interié­rů. V nabídce najdete podlahové, nástěnné i samostojné konvektory a nechybí ani atypická řešení či originální konvektory s možností volby vlastního designu. Prohlédnout si je můžete na www.minib.cz.