Na co využijete šicí stroje?

Na co využijete šicí stroje?

Pohráváte si s myšlenkou na pořízení šicího stroje, ale máte strach, že jeho potenciál nevyužijete naplno? Pokud si nedokážete představit, na co vám může mašinka hodit, přečtěte si následující tipy.

Úprava oblečení

Nepadnoucí střih, fleky, dírky, nebo nudné kousky oblečení, už dnes neznamenají, že se musíte všeho oblečení zbavit a ihned nakoupit nové. Využití šicích strojů Vás může příjemně překvapit. S šicím strojem můžete zamaskovat jakékoliv poničení oděvů, například vytvořením jemné nášivky. Dlouhé dětské kalhoty Vám pomůže upravit coverlock, který jako jediný umí tzv. prádlový steh, jenž můžete znát například z okrajů rukávů. Jeho výhodou je, že díky jeho stehu můžete zkrácené kalhoty postupně prodlužovat zároveň s tím, jak Vaše dítě poroste.

Dekorace nejen dětských pokojů

Najít vhodné látkové dekorace domů, už dnes bývá docela složité. Obchody chrlí stovky kusů dekorací, které najdete u každého doma. Pokud se ovšem chcete lišit, není nic jednoduššího než použít overlock. Jeho využití najdete nejen v úpravě a šití oblečení, ale může Vám posloužit na výrobu povlečení, nebo povlaků na dekorační polštářky. Výroba originálních doplňků do dětských pokojů je dnes velmi moderní. Výběr barev, motivů a materiálů je jen a pouze na Vás a Vašich dětech. Pokud však chcete mít doma opravdu jedinečné kousky, jistě využijete řezací plotr. Dokáže Vám z různých materiálů vyřezat Vámi zvolený motiv. Některé plotry obsahují nabídku s designy, různými druhy abecedy a pokud Vás nic z nabídky nezaujme, můžete si vytvořit i svůj naprosto jedinečný design. Výběr materiálů a jejich následné využití už je pouze na Vaši představivosti.

Praktické věci do domácnosti

Nejen pro sebe, ale i jako dárek můžete vytvořit plno praktických věcí. Do kuchyně určitě využijete kuchyňské rukavice, nebo utěrky, které můžete oživit jemnou výšivkou, se kterou Vám pomůže šicí stroj. Dokážete s ním vytvořit i nášivky oblíbených hrdinů Vašich dětí, kterými můžete ozdobit například kapsáře, batohy, nebo například látkové penály. Originálními motivy hrdinů, se děti vždy pochlubí rády.

Publikováno: 14. 06. 2020

Kategorie: Móda

Autor: Adam