Na Jižní Moravu se nejezdí jen za vínem!

Na Jižní Moravu se nejezdí jen za vínem!

Jižní Morava ve většině z nás evokuje vynikající moravské víno, které v tamních vinných sklípcích teče proudem. A když k tomu hraje tradiční cimbálovka, je zážitek přímo dokonalý. Jižní Morava, to ovšem není jenom víno, jak se turisty toto léto snažila přesvědčit jihomoravská Centrála cestovního ruchu. A lákala je na spoustu dalších atrakcí. Na jaké?

Pro cyklisty

Na jižní Moravě se například skvěle jezdí na kole. Díky její pro cyklisty přímo ideální rovinaté krajině bez velkých převýšení. V každé vinařské oblasti dokonce najdete hned několik cyklostezek rozličné délky i náročnosti.

Pro děti

Dalším lákadlem jižní Moravy je spousta atrakcí pro děti, ať již se jedná o rozhledny, muzea či akce s folklórním kulturním doprovodem. Až adrenalinovým zážitkem pro děti určitě je procházka po unikátním dřevěném houpacím místu přes řeku Dyji. Nebo návštěva dvacetimetrové rozhledny Slunečná nacházející se východně od velkých Pavlovic na Břeclavsku.

Za adrenalinem

Vyhledáváte adrenalinové zážitky? Co byste řekli tzv. speleoferratě, tedy adrenalinové procházce skrz jeskynní systém? Tu si můžete dopřát třeba na Pálavě či v Lednicko-valtickém areálu. Zde se však můžete vyřádit i na jetsurfu a kiteboardingu.

Za pivem

Ne, to není vtip. Pivovarnickou tradici turistům zdůrazňuje jinak na víno zaměřené Znojemsko. V této lokalitě najdete hned několik minipivovarů, v nichž se vaří pivo, které si svou kvalitou v ničem nezadá od těch tradičních. Jejich pivo rozhodně stojí za ochutnání.

Nudit se rozhodně nebudete

Jak vidíte, nuda na jižní Moravě rozhodně nehrozí. A tudíž tento region rozhodně stojí za návštěvu. Vyberte si nějaký příjemný penzion, zarezervujte si v něm termín a vyrazte. My doporučujeme kouzelný penzion Pavlov, který leží v pálavské vinařské obci Pavlov. Disponující vlastním vinným sklípkem a vynikající domácí kuchyní. Restaurace Pavlov právem patří mezi nejvyhlášenější v okolí. Pravidelně totiž pořádá večery s cimbálovkou, které bývají nezapomenutelným zážitkem.

Publikováno: 24. 10. 2021

Kategorie: Dovolená a cestování

Autor: Adam