Na lyže do Orlických hor

Na lyže do Orlických hor

Tak se nám to pomalu blíží, co říkáte? Nemáme ani tak na mysli Vánoce, jako spíš začátek lyžařské sezóny. Ta už je doslova na spadnutí a jen co sněhová pokrývka dosedne na zbytek vrcholků, budeme moct směle vyrazit za novými sportovními zážitky. Pokud marně přemýšlíte nad tím, kam vás lyžáky zavedou tento rok, vydejte se směrem do východních Čech. Tam se, přibližně 60 kilometrů od Hradce Králové, tyčí Orlické hory. Ty představují ideální místo pro rodinnou dovolenou, ale i jako sportovní maniaky. V regionu je obrovské množství kulturně historických památek a neméně turistických a cyklistických tras. V Orlických horách se zkrátka nudit nebudete.

Skvěle vybavené skiareály a levné ubytování

Vraťme se však k samotnému lyžování, pro které jsou v Orlických horách perfektní podmínky. Zdejší lyžařské areály a běžecké trasy jsou velkým lákadlem pro vyznavače zimních sportů z celé republiky. Vůbec nejznámějším areálem jsou Deštné a Říčky, jejichž vybavení je na velmi vysoké úrovni. Ve srovnání s „konkurenčními“ skiareály (např. v Krkonoších) jsou ovšem penziony a hotely v Říčkách v Orlických horách mnohem levnější. Možnosti ubytování se samozřejmě neomezují jen na velká ubytovací zařízení – ubytovat se můžete i ve skromnějších chatových osadách a v turistických ubytovnách. Ale co si budeme namlouvat, chcete-li si lyžování v Orlických horách opravdu užít, přijde zázemí v podobě teplé večeře a komfortně vybaveného hotelového apartmánu vhod.

V Orlických horách je co dělat po celý rok

Orlické hory jsou neméně zajímavé i napřesrok, kdy lyžaře vystřídají vyznavači zmíněných pamětihodností (v okolí je několik zámků, hradů, muzeí apod.) a cykloturisté. Ať už se rozhodnete pro pěší túru po hřebenech, nebo dáte přednost projížďce po malebných vesničkách, rozhodně si domů odnesete spoustu nezapomenutelných zážitků. Ubytování v Říčkách je navíc cenově dostupné celoročně a dovolená tak nijak nezatíží ani omezený rozpočet. Zajímavé informace o regionu najdete na region-orlickehory.cz.