Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Sport

Na lyže do Orlických hor

Tak se nám to pomalu blíží, co říkáte? Nemáme ani tak na mysli Vánoce, jako spíš začátek lyžařské sezóny. Ta už je doslova na spadnutí a jen co sněhová pokrývka dosedne na zbytek vrcholků, budeme moct směle vyrazit za novými sportovními zážitky. Pokud marně přemýšlíte nad tím, kam vás lyžáky zavedou tento rok, vydejte se směrem do východních Čech. Tam se, přibližně 60 kilometrů od Hradce Králové, tyčí Orlické hory. Ty představují ideální místo pro rodinnou dovolenou, ale i jako sportovní maniaky. V regionu je obrovské množství kulturně historických památek a neméně turistických a cyklistických tras. V Orlických horách se zkrátka nudit nebudete.

Skvěle vybavené skiareály a levné ubytování

Vraťme se však k samotnému lyžování, pro které jsou v Orlických horách perfektní podmínky. Zdejší lyžařské areály a běžecké trasy jsou velkým lákadlem pro vyznavače zimních sportů z celé republiky. Vůbec nejznámějším areálem jsou Deštné a Říčky, jejichž vybavení je na velmi vysoké úrovni. Ve srovnání s „konkurenčními“ skiareály (např. v Krkonoších) jsou ovšem penziony a hotely v Říčkách v Orlických horách mnohem levnější. Možnosti ubytování se samozřejmě neomezují jen na velká ubytovací zařízení – ubytovat se můžete i ve skromnějších chatových osadách a v turistických ubytovnách. Ale co si budeme namlouvat, chcete-li si lyžování v Orlických horách opravdu užít, přijde zázemí v podobě teplé večeře a komfortně vybaveného hotelového apartmánu vhod.

V Orlických horách je co dělat po celý rok

Orlické hory jsou neméně zajímavé i napřesrok, kdy lyžaře vystřídají vyznavači zmíněných pamětihodností (v okolí je několik zámků, hradů, muzeí apod.) a cykloturisté. Ať už se rozhodnete pro pěší túru po hřebenech, nebo dáte přednost projížďce po malebných vesničkách, rozhodně si domů odnesete spoustu nezapomenutelných zážitků. Ubytování v Říčkách je navíc cenově dostupné celoročně a dovolená tak nijak nezatíží ani omezený rozpočet. Zajímavé informace o regionu najdete na region-orlickehory.cz.

1 komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  • Ubytování v Orlických je cenově nesrovnatelné s Krkonošemi. Přitom infrastruktura a služby jsou na stejné úrovni. Byli jsme vloni v Rokytnici v Orlických horách ubytovaní v Penzionu Rampušák. Ubytování na úrovni, skvělá kuchyně a zábava. Využívali jsme místní sjezdovku a běžecké trasy, je to kousek od Říček, tam jsme také zavítali. Když si budu chtít projet Orlické hory v létě, ubytuji se zase v Rampušáku, byli jsme tam spokojeni.