Proč je chytrý tablet iPad Pro tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Zahrada

Automatické závlahové systémy

Sen o krásném bydlení jste si již splnili, ale k dokonalosti chybí ještě malý krůček. Pokud celkový dojem kazí nemastná-neslaná zahrada, měli byste to urychleně napravit a vytvořit si před domem malou oázu, ve které budete rádi trávit volno. Stačí zasadit nový trávník, keře, stromy a samozřejmě trvalky, které atmosféru maximálně umocní. Otázkou je, kde vzít čas na pravidelnou údržbu, respektive zavlažování. Bez pravidelného přísunu vody vaše zeleň neporoste a pokud není ve vašich možnostech trávit hodiny s hadicí v ruce a tam, kde nedosáhne, chodit s konví… vyřešte problém automatickým závlahovým systémem!

Nedostatek času je k dnešní uspěchané době patří. A pokud se se stávající zahradou nesmíříte, nezbude vám, než práci výrazně zjednodušit a zefektivnit. Automatické zavlažovací systémy představují perfektní nástroj, díky kterému si budete moct dopřát kouzelnou zahradu plnou vzkvétající zeleně i vy.

Závlahové systémy jsou neodmyslitelnou součástí moderní zahrady a narazíte na ně také v parcích, na fotbalových hřištích či tenisových kurtech. Zkrátka a dobře všude tam, kde je potřeba dodat zeleni dostatek vláhy, ale nenajde se nikdo, kdo by měl celý den na její obhospodařování.

Pozor! Instalace automatického zavlažovacího systému svépomocí není snadná a proto doporučujeme odborníky ze společnosti Zahrady Bula. Vyprojektují pro vás závlahový systém na míru, zaškolí vás a zajistí komplexní servis. Další informace najdete na www.automaticke-zavlahovesystemy.cz.

Automatické zavlažovací systémy mají podobu soustavy podzemních potrubí, filtrů, ventilů, elektrických rozvodů, šachtic a nejrůznějších typů postřikovačů a dalších prvků. A protože jsou důmyslně skryty pod povrchem, nekazí celkový uhlazený dojem exteriéru.

S manipulací si nemusíte lámat hlavu, zavlažovací systémy jsou řízeny elektronickou ovládací jednotkou, na které nastavíte požadovaný program. V předem určený čas dá jednotka pokyn ventilům a tlak vody vysune postřikovače, které budou po stanovenou dobu kropit vše v jejich akčním rádiusu. Poté se ventily uzavřou a postřikovače opět zmizí do podzemí.

Další výhoda spočívá v přítomnosti dešťových čidel a čidel půdní vlhkosti, díky kterým se systém spustí pouze v momentě, kdy vlhkost půdy klesne pod minimální hodnoty. Ideální doba na zavlažování je brzy po ránu, kdy minimální odpar vody ochrání rostliny před případného šoku z náhlého ochlazení studenou vodou.

Závlahový systém závlahy Hunter v "akci"
Závlahový systém závlahy Hunter v „akci“