Swarovski - české šperky světového formátu

Swarovski - české šperky světového formátu

Šperky Swarovski sice nejsou tak exkluzivní jako ty od Cartiera, i tak ovšem budí značnou pozornost a neexistuje snad jediná žena, která by si alespoň jeden blyštivý doplněk tajně nepřála. Historie firmy přitom sahá až do roku 1862, kdy se v Jiřetíně pod Bukovou (nedaleko Jablonce nad Nisou) narodil její zakladatel Daniel Swarovski. Ten se vyučil uměleckým pasířem u firmy Gebrüder Feix v Albrechticích, která ho později vyslala do Vídně. Tam se mladý Swarovski učil od mistrů a převzal od nich cenné zkušenosti a technické znalosti, které mu později výrazně usnadnili výrobu šperků.

Z Jablonce do celého světa

Zlom však nastal v momentě, kdy potkal Swarovski na technické výstavě ve Vídni Františka Křižíka, který v prostorách instaloval elektrické osvětlení. To ho Inspirovalo natolik, že začal s vývojem elektrického stroje na broušení šatonů. Swarovski přístroj dokončil v roce 1892 a nic nebránilo tomu, aby začal s vlastní výrobou. Počáteční kapitál vložil do jeho podnikání jeden ze zákazníků, Francouz Armand Kosmann a nutno podotknout, že se mu investice skutečně vyplatila. Jen o tři roky později založil vlastní firmu a expandoval do Německa, Velké Británie a USA. Na trhu se prosadil zejména díky výrobě šatonů, o které jevili zájem místní návrháři.

Swarovski Elements – šperky, které si může dovolit každý

Swarovski sady jsou neméně populární i dnes, kvůli vyšší pořizovací ceně si je však nemůže dovolit každý. Perfektní alternativou jsou šperky s křišťálovými komponenty Swarovski Elements, které využívají známí i neznámí výrobci šperků a doplňků. Mimo jiné jsou k vidění i na některých mobilních telefonech, noteboocích, výrobcích ze skla a podobně. Za velmi příjemné ceny je najdete také v oblíbeném online šperkařství sperkovnica.eu, ve kterém nechybí klasické ozdoby v podobě prstenů, náramků či náhrdelníků, ale i piercingy a chirurgická ocel. Chcete-li udělat sobě nebo někomu blízkému radost pěkným šperkem, určitě si zde přijdete na své.

Publikováno: 17. 01. 2013

Kategorie: Móda

Autor: Adam

Tagy: daniel swarovski | historie swarovski | sady swarovski | swarovski | swarovski elements