Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Móda

Swarovski – české šperky světového formátu

Šperky Swarovski sice nejsou tak exkluzivní jako ty od Cartiera, i tak ovšem budí značnou pozornost a neexistuje snad jediná žena, která by si alespoň jeden blyštivý doplněk tajně nepřála. Historie firmy přitom sahá až do roku 1862, kdy se v Jiřetíně pod Bukovou (nedaleko Jablonce nad Nisou) narodil její zakladatel Daniel Swarovski. Ten se vyučil uměleckým pasířem u firmy Gebrüder Feix v Albrechticích, která ho později vyslala do Vídně. Tam se mladý Swarovski učil od mistrů a převzal od nich cenné zkušenosti a technické znalosti, které mu později výrazně usnadnili výrobu šperků.

Z Jablonce do celého světa

Zlom však nastal v momentě, kdy potkal Swarovski na technické výstavě ve Vídni Františka Křižíka, který v prostorách instaloval elektrické osvětlení. To ho Inspirovalo natolik, že začal s vývojem elektrického stroje na broušení šatonů. Swarovski přístroj dokončil v roce 1892 a nic nebránilo tomu, aby začal s vlastní výrobou. Počáteční kapitál vložil do jeho podnikání jeden ze zákazníků, Francouz Armand Kosmann a nutno podotknout, že se mu investice skutečně vyplatila. Jen o tři roky později založil vlastní firmu a expandoval do Německa, Velké Británie a USA. Na trhu se prosadil zejména díky výrobě šatonů, o které jevili zájem místní návrháři.

Swarovski Elements – šperky, které si může dovolit každý

Swarovski sady jsou neméně populární i dnes, kvůli vyšší pořizovací ceně si je však nemůže dovolit každý. Perfektní alternativou jsou šperky s křišťálovými komponenty Swarovski Elements, které využívají známí i neznámí výrobci šperků a doplňků. Mimo jiné jsou k vidění i na některých mobilních telefonech, noteboocích, výrobcích ze skla a podobně. Za velmi příjemné ceny je najdete také v oblíbeném online šperkařství sperkovnica.eu, ve kterém nechybí klasické ozdoby v podobě prstenů, náramků či náhrdelníků, ale i piercingy a chirurgická ocel. Chcete-li udělat sobě nebo někomu blízkému radost pěkným šperkem, určitě si zde přijdete na své.