Portál dražeb nemovitostí – chcete nové bydlení levněji?

Portál dražeb nemovitostí – chcete nové bydlení levněji?

O nemovitosti, které jsou na prodej kvůli exekuce, je rok od roku větší zájem. Pokud uvažujete o novém bydlení, neměli byste tuto alternativu přehlížet – díky dražbě můžete ušetřit nemalou částku. Morální předsudky stranou, tím, že se procesu nezúčastníte, bývalým majitelům majetek nevrátíte a přijdete o životní šanci. Zajímá vás, jak probíhá dražba a kde si můžete dražené nemovitosti prohlédnout online?

Průběh dražby nemovitosti

Jakmile najdete nemovitost, o kterou máte zájem, nic vám nebrání v tom, pustit se do její dražby. Jde o jednoduchý proces, který se skládá z několika kroků. Předem upozorňujeme, že nevstupujete do žádného rizika a pokud si přeci jen nejste jistí, koukněte se na průběh dražby s předstihem. Dražba nemovitostí je veřejná a můžete se na ni přijít podívat. V podstatě máte dvě možnosti a to zavítat na dražbu do dražební místnosti příslušného exekutorského úřadu, nebo online (tzv. elektronická aukce nemovitosti). V dražební vyhlášce si můžete přečíst o jaký typ dražby půjde a blíže se seznámit s jejím průběhem. Dražit můžete sám za sebe, nebo udělit ověřenou plnou moc další osobě, která vás zastoupí. V případě dražby s přímou účastí budete muset složit tzv. dražební jistotu – zálohu, která vám bude po neúspěšné akci okamžitě vrácena. Konec dražby nastává v momentě, kdy je žádný z dražitelů nepřekoná nejvyšší nabídku. Elektronické dražby nemovitostí jsou pohodlnější, protože nebudete muset vážit cestu do aukční síně. Stačí se registrovat na příslušném webu, prokázat totožnost pomocí příslušných dokladů, zaplatit dražební jistotu a sledovat dražbu na monitoru počítače nebo jiného zařízení s připojením na internet.

Úspěšně jste vydražili, ale co dál?

Pokud nabídnete nejvyšší částku a dražbu vyhrajete, obdržíte potvrzení od soudního exekutora a bude vám stanovena lhůta pro doplacení částky. Většinou jde o dobu dvou měsíců a hned poté se stanete novým majitelem vydražené nemovitosti. Administrativní záležitosti na katastrálním úřadě zařídí exekutor.

Kolik můžete ušetřit?

Cena nemovitostí v dražbě se pohybuje kolem 2/3 jejich aktuální tržní hodnoty. V případě neúspěšné dražby se začíná ještě níž, na cca ½ ceny. Připravte se však na to, že o některé nemovitosti je nebývalý zájem. Spoustu dalších informací a přehled aktuálně dražených nemovitostí najdete na www.drazba-nemovitosti.com. Portál dražeb nemovitostí vám objasní vše, co byste o dražbách měli vědět.