Kam s velkou televizí? Pořiďte si stylový držák a umístěte ji na zeď'

Kam s velkou televizí? Pořiďte si stylový držák a umístěte ji na zeď'

Technologie se neustále mění a vývoj můžeme na vlastní oči sledovat na zařízení, které si pořizujeme do domácnosti. Vzpomeňte si, jak vypadala vaše první pračka, mikrovlnná trouba nebo třeba lednička. Spotřebiče a elektronika, kterou bychom ještě relativně nedávno považovali za futuristickou, je v současnosti naprosto běžná. Nijak se nepozastavujeme nad tím, že některé domácí pomocníky můžeme ovládat prostřednictvím aplikace v chytrém telefonu a jako samozřejmost bereme i další funkce. Ještě lepším příkladem budiž moderní televize s úhlopříčkou, která si nezadá s plátnem v menším kinosálu. Sledujeme filmy ve full HD kvalitě, pouštíme si videoklipy na YouTube, Skypujeme, hrajeme hry... A právě televizím jsme se rozhodli blíže věnovat v dnešním článku. Přesněji problému, který řeší nejeden uživatel – kam ten gigantický displej umístit? Televizi s velkou úhlopříčkou si dnes (naprosto bez nadsázky) může pořídit každý. Cena elektroniky letí každým rokem dolů a když se zdá, že narazila na samé dno, spadne ještě níž. Zatímco kompaktní modely najdou své místo takřka kdekoliv, televize s úhlopříčkou nad cca 32'' zabere mnohem více místa. Co když se váš nový nejlepší přítel nevejde tam, kde si doposud hověla stará televize? Šup s ním na zeď! Řešení je prosté a přitom velmi elegantní. Když vám neposkytne dostatek prostoru nábytek, pořiďte si televizní držák. A až přijde čas výměny staré obývací stěny, nebudete muset brát ohledy na to, aby se na ní vešla televize. Díky držáku budete moct umístit libovolně velký displej kamkoliv se vám zamane. Kdo ví, třeba vaše nová „bedna“ nakonec skončí ve vaší pracovně nebo na stropě v ložnici. Proč dělat kompromisy, když nejsou zapotřebí? Buďme však trochu konkrétnější. Vybrat držák pro TV totiž není tak snadné. Ten váš byl měl splňovat hned několik požadavků. Musí být kvalitní, lehký a v neposlední řadě stylový. Pokud vaše televize odpovídá standardu VESA, inspirujte se následujícími modely držáků. Podporu standardu VESA zjistíte velmi snadno – na zadní části televize by měly být 4 otvory pro držák. Důležitá je jejich vzájemná vzdálenost (horizontální a vertikální) v milimetrech. Označení VESA pak bude mít následující podobu – například při vzdálenosti 400 mm je vesa 400 x 400.

TV držák typ NB SP400

drzak-tv-nb400 Disponujete menším rozpočtem (protože jste většinu úspor utratili za novou televizi), ale přesto toužíte po špičkové kvalitě a vynikajících vlastnostech? Přesně ty vám nabídne polohovatelný držák pro LCD, který je určen pro zavěšení LCD nebo plazmové televize s úhlopříčkou od 32'' do 47''. Jde o model, který vychází z držáku NB SP1 pro televize s VESA standardem 200 x 200. Typ NB SP400 však umožňuje rozšíření až na VESA 400 x 400. NB SP400 je otočný a sklopný, takže si budete moct měnit vzdálenost obrazovky od stěny. Televize s úhlopříčkou do 37'' lze dokonce otočit kolmo ke stěně (vyšší úhlopříčky také, nicméně nedosáhnete plných 90°). Maximální nosnost 27,3 kg je plně dostačující a potěší vás i možnost dorovnání TV do roviny i po montáži (o cca 5°). Držák TV NB SP400 aktuálně seženete za 619 Kč včetně DPH.

TV držák typ NB SP500

SP500 ?? Pořídili jste si LCD, plazmovou nebo LED televizi s úhlopříčkou v rozmezí od 32'' do 55''? V tom případě je pro vás jako stvořený luxusní dvouramenný držák NB SP500. Modelová řada navazuje na výše zmíněný model NB SP400 a nabízí ještě lepší vlastnosti. Za zmínku stojí možnost otáčení do stran až o 75°, naklápění nahoru a dolů(+2 až -10°), korekce roviny (+- 3°) a maximální nosnost až 36 kg. Stejně jako u modelu NB SP400, se můžete spolehnout na výborný systém pro vedení kabeláže. Nebudete se muset koukat na nevzhledné kabely, které ukryjete ve zdi nebo za barevně sladěnou lištou. Držák NB SP500 je ideální do domácností, ale uplatní se i ve veřejných místech jako čekárny, infocentra apod. A pozor – pojme také televizi s menší úhlopříčkou než 32'', má-li vyhovující VESA standard. Cena držáku TV NB SP500 je aktuálně 1090 Kč včetně DPH.

[video_embed video="https://www.youtube.com/watch?v=qMrwOU5YyKs " width="700" height="400"]

TV držák typ NB SP600

drzak-na-lcd-nb-sp600 Na závěr jsme si nechali držák, který je určen pro ty nejnáročnější diváky. Pohráváte-li si s myšlenkou na transformaci svého bytu na malé soukromé kino s televizí s úhlopříčkou od 40'' do 70'', neobejdete se bez držáku NB SP600. Maximální nosnost tohoto designově propracovaného modelu je 45 kg, umožňuje otáčení do stran až o 70°, naklápění nahoru a dolů o +5 až -8°a korekci roviny v rozsahu +-3°. Systém pro vedení skryté kabeláže, jakožto i vysoce kvalitní ocelová konstrukce, jsou samozřejmostí. Držák NB SP600 udrží také televize s menší úhlopříčkou. Jedinou podmínkou je, aby jejich VESA standard nebyl nižší než 200 x 200. Držák pro velké televize NB SP600 vás momentálně vyjde na 1590 Kč.

[video_embed video="https://www.youtube.com/watch?v=nblRctt828A " width="700" height="400"]

Kde seženete nejlepší držáky za skvělé ceny?

Rozhodli jste se pro některý z výše uvedených držáků? Ať už máte spadeno na kterýkoliv model, případně úplně jiný typ, poohlédněte se po něm u specializovaného prodejce Fiber Mounts s.r.o. na www.drzakyastolky.cz. Autorizovaný distributor pro Českou republiku a Slovensko nabízí prvotřídní výrobky, které vás svými vlastnostmi nezklamou. Na své si přijdou také majitelé starších CRT televizí, i pro ně jsou v e-shopu připraveny elegantní držáky. Sortiment zahrnuje také TV stolky, nástěnné police, držáky na tablety, monitory a projektory, veškeré příslušenství a spoustu dalšího příbuzného zboží. Vše je skladem (expedice od 24 do 48 hod.) a na držáky se vztahuje rozšířená pětiletá záruka. S výběrem konkrétního držáku vám ochotně poradí kvalifikovaní pracovníci na infolince (733 701 897) dostupné od pondělí do pátku od 7:00 do 15:00. Tip: Pokud si stále nejste jistí, jak vybrat držák na televizi, případně vás zajímají důvody, proč nakoupit právě u Fiber Mounts, přečtěte si zajímavé články v sekci „články a videa“.

Publikováno: 15. 02. 2015

Kategorie: Elektronika

Autor: Adam

Tagy: držák na led tv | držáky na tv