Vodní nádrž Orlík - perfektní místo na dovolenou u vody

Vodní nádrž Orlík - perfektní místo na dovolenou u vody

Léto, to je pláž a moře...Ale ne pro všechny! Možná že patříte k těm, které přímořské riviéry příliš netáhnou a raději trávíte čas doma. Tím samozřejmě nemáme na mysli léto strávené u televize, ale v České kotlině. I u nás je spoustu úžasných míst, které si atmosférou v ničem nezadají se zahraničními letovisky a jedno z nich vám dnes přestavíme. A pokud ho již znáte, alespoň si ho připomenete a dost možná ho zahrnete do svého letošního dovolenkového programu. Kam to tedy bude? No přece k Orlíku, vodní nádrži, která je součástí Vltavské kaskády.

Historické pamětihodnosti, adrenalinová zábava a výlety malebnou krajinou

Vodní plocha Orlíku se rozkládá na 24 km čtverečních a největší hloubka činí úctyhodných 74 metrů. Nádrž dostala své jméno po nedalekém zámku, který byl vybudován v 18. století z původního gotického hradu. A důvodů, proč se v létě vydat právě zde, je spousty. V okolí Orlíku najdete pamětihodností a další zajímavá místa, která rozhodně stojí za návštěvu. Například Zvíkov, jeden z nejnavštěvovanějších jihočeských hradů, historický Písek nebo půl kilometru dlouhý Žďákovský most. Na tom si můžete zaskákat bungee jumping.

Radava - vyhlášený kemp u Orlíku

Neméně atraktivní je samotná nádrž a chcete-li zažít nefalšovanou trampskou dovolenou, doporučujeme kemp Radava, který patří mezi nejatraktivnější kempy Orlík vůbec. Nachází se na břehu Orlické přehrady u Kovářova a můžete si zde rozbít stan nebo zaparkovat obytným karavanem. Kemp Radava je oblíbený především díky dlouhé písčité pláži s komfortním vstupem do vody a sportovištím (hřiště na nohejbal a volejbal, tenisové kurty). A až vás sportování unaví nebo nebude bavit, sednete na parník a vydáte se na výlet. Stejně tak si můžete zarybařit nebo se jen kochat malebným okolím. V kempu funguje i obchod, kde seženete vše, co budete potřebovat. Rozhodnete-li se pro návštěvu kempu Radava, udělejte si chvilku i na chutné jídlo v poklidném prostředí restaurace Orlík – U Zelenků. Kromě jiného zde pečou vynikající pizzu dle originální receptury a za zmínku stojí i grilované specialitky. Dovolenou u Orlíku si užijete plnými doušky! Kemp Orlík

Publikováno: 28. 04. 2014

Kategorie: Dovolená a cestování

Autor: Adam

Tagy: kemp Radava | kempy Orlík | ubytování Orlík | vodní nádrž Orlík