Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Dovolená a cestování

Vodní nádrž Orlík – perfektní místo na dovolenou u vody

Léto, to je pláž a moře…Ale ne pro všechny! Možná že patříte k těm, které přímořské riviéry příliš netáhnou a raději trávíte čas doma. Tím samozřejmě nemáme na mysli léto strávené u televize, ale v České kotlině. I u nás je spoustu úžasných míst, které si atmosférou v ničem nezadají se zahraničními letovisky a jedno z nich vám dnes přestavíme. A pokud ho již znáte, alespoň si ho připomenete a dost možná ho zahrnete do svého letošního dovolenkového programu. Kam to tedy bude? No přece k Orlíku, vodní nádrži, která je součástí Vltavské kaskády.

Historické pamětihodnosti, adrenalinová zábava a výlety malebnou krajinou

Vodní plocha Orlíku se rozkládá na 24 km čtverečních a největší hloubka činí úctyhodných 74 metrů. Nádrž dostala své jméno po nedalekém zámku, který byl vybudován v 18. století z původního gotického hradu. A důvodů, proč se v létě vydat právě zde, je spousty.

V okolí Orlíku najdete pamětihodností a další zajímavá místa, která rozhodně stojí za návštěvu. Například Zvíkov, jeden z nejnavštěvovanějších jihočeských hradů, historický Písek nebo půl kilometru dlouhý Žďákovský most. Na tom si můžete zaskákat bungee jumping.

Radava – vyhlášený kemp u Orlíku

Neméně atraktivní je samotná nádrž a chcete-li zažít nefalšovanou trampskou dovolenou, doporučujeme kemp Radava, který patří mezi nejatraktivnější kempy Orlík vůbec. Nachází se na břehu Orlické přehrady u Kovářova a můžete si zde rozbít stan nebo zaparkovat obytným karavanem.

Kemp Radava je oblíbený především díky dlouhé písčité pláži s komfortním vstupem do vody a sportovištím (hřiště na nohejbal a volejbal, tenisové kurty). A až vás sportování unaví nebo nebude bavit, sednete na parník a vydáte se na výlet. Stejně tak si můžete zarybařit nebo se jen kochat malebným okolím. V kempu funguje i obchod, kde seženete vše, co budete potřebovat.

Rozhodnete-li se pro návštěvu kempu Radava, udělejte si chvilku i na chutné jídlo v poklidném prostředí restaurace Orlík – U Zelenků. Kromě jiného zde pečou vynikající pizzu dle originální receptury a za zmínku stojí i grilované specialitky. Dovolenou u Orlíku si užijete plnými doušky!

Kemp Orlík