MLM? Finanční poradci preferují broker pool. Jaké výhody přinese vám?

MLM? Finanční poradci preferují broker pool. Jaké výhody přinese vám?

Finančním poradcem se může stát každý bez ohledu na dosažené vzdělání, zkušenosti a kvalifikaci. Na jednu stranu tak povolání nabízí stejné startovní podmínky pro každého, na stranu druhou je poněkud degradováno v očích veřejnosti. Z části na tom nesou podíl poradenské firmy, pod jejichž záštitou novopečení poradci poskytují zcela neprofesionální služby s jediným cílem – ukousnout si co největší provizi bez ohledu na skutečné klientovy potřeby. Mnozí z finančních poradců v poradenských firmách na bázi MLM však v podstatě ani nemají na výběr. Vedení jim podsouvá produkty, jejichž výhodnost je mírně řečeno diskutabilní. Navíc se musí řídit striktními podmínkami, které je dokonale svazují. V posledních letech se situace radikálně mění díky broker poolům.

Co je broker pool? Synonymum pro svobodné rozhodování

Finanční poradce se může se vydat slepou uličkou MLM a doufat, že se mu podaří proniknout do vyšších úrovní pevně definované struktury. Anebo zvolí nezávislost a sám si vyberte produkty, kterým bezmezně důvěřuje. Háček je v absenci zázemí. Poradenské firmy vedou členy za ručičku a zajišťují za ně veškerý servis. To samé však poskytuje broker pool – umožňuje finančním poradcům, aby si zachovali možnost svobodné volby a sami pracovali na své značce. Přitom jim poskytují komplexní servisní zázemí včetně právních služeb a vzdělávání.

Ani broker pool není pro každého

Finanční poradce, který rozhodne pro využívání služeb broker poolu, by měl mít o obor skutečný zájem. Samotný broker pool podnikání „pouze“ zjednodušuje a poradcům výrazně šetří čas i nálady. Bez ambicí a manažerských vlastností však úspěchu dosáhnout nelze. Proto doporučujeme brokerpool pouze jedincům, kteří podnikání v oboru finančního poradenství myslí vážně a jsou pevně rozhodnuti pro budování osobního brandu. Pro ostatní včetně „víkendových poradců“ (tzn. těch, kteří berou finanční poradenství jako brigádu či přivýdělek) je jistější volbou místo ve stádečku některé z MLM poradenských firem.

Publikováno: 15. 10. 2019

Kategorie: Podnikání

Autor: Adam