Nebojte se autoškoly. A vybírejte z nejlepších!

Nebojte se autoškoly. A vybírejte z nejlepších!

Přestaňte ostatním závidět řidičský průkaz a přihlaste se do autoškoly. Díky řidičskému oprávnění nebudete závislí na ostatních a budete se moct přepravovat po vlastní ose. K dalším výhodám patří velká časová úspora a mnohem jednodušší cestování. Kurzy pro skupinu B přitom nejsou vůbec složité. Budete potřebovat přihlášku, posudek o zdravotní způsobilosti (vydá vám ho váš lékař) a svědomitý přístup k řízení. Po absolvování předepsaného počtu jízd a složení zkoušek budete moct vyrazit do provozu. Na samotném počátku vaší cesty za řidičským průkazem si však dejte pozor na výběr autoškoly, protože právě ta zásadně ovlivní vaše návyky za volantem.

Jak to chodí v zavedené autoškole?

Autoškol je poměrně dost, ale mnohem méně těch, ve kterých působí profesionální lektoři s mnohaletými zkušenostmi. V žádném případě se nesnažte ušetřit na úkor kvality výuky – nízká cena se obvykle na celkové úrovni výcviku podepíše. Jako příklad zavedené instituce poslouží kladenská autoškola Hardyn. Specializuje se na skupinu B a disponuje vozovým parkem, který zahrnuje tři vozy různých tříd. Momentálně v něm najdete Škodu Fabii, Škodu Rapid a Nissan Qashqai. Přítomnost SUV přijde vhod každému, kdo si hodlá jako první automobil pořídit něco většího a chce si již během jízd v autoškole zvyknout na rozměrnější vozidlo.

Rozhodující je profesionalita lektorů

K důležitým kritériím, která byste měli při výběru autoškoly respektovat, patří také přístup lektorů. Ti z autoškoly v Kladně berou ohledy na individuální potřeby žáků a snaží se jim přizpůsobit jízdy. Jsou si vědomi toho, že první kilometry v provozu jsou pro většinu lidí stresující, a proto dělají maximum, aby svým svěřencům vštěpili dobré základy. Chcete-li si udělat objektivní obrázek, přečtěte si hodnocení autoškoly.

Chcete řidičák levněji? Jde to...

Na závěr jsme si nechali dobrou zprávu pro každého, kdo hledá možnost, jak ušetřit. I kvalitní autoškoly mají akční nabídky – výjimkou není ani kladenská autoškola Hardyn, která nyní nabízí letní slevy. A jestlipak víte, že si můžete zdarma vyzkoušet eTesty přímo na webu ministerstva dopravy?

Publikováno: 18. 08. 2017

Kategorie: Auto-moto

Autor: Adam

Tagy: autoškola hardyn | autoškola kladno