Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Bydlení

Největší výhody plastových oken

Straší vás vysoké účty za energie a zároveň chcete udělat něco pro estetiku vašeho bydlení? Spojte příjemné s užitečným a investujte do nových oken. Přes staré netěsné okenice uniká obrovské množství tepla a navíc nevypadají dobře. Otázkou však, je, zda si vybrat plast, nebo dřevo. Plastová okna a eurookna jsou nesmiřitelnými rivaly, kteří bojují o přízeň zákazníků. Nemůžete-li se rozhodnout, která okna jsou pro vás ta „správná“, třeba vám pomůže naše malé srovnání.

Plastová okna kontra eurookna

Výběr oken je otázkou osobních preferencí. Pro někoho je plast symbolem nevkusu a má k němu přirozenou averzi. Eurooknům tedy nahrává fakt, že jsou vyrobeny z přírodního materiálu. Lidé zkrátka dřevo milují a nedají na něj dopustit. Jakási přirozenost je největší výhodou eurooken. Ve srovnání s plastovými bohužel i poslední. Plastová okna poráží eurookna hned na několika frontách – jsou téměř bezúdržbová, lépe izolují a jsou k mání ve větším množství provedení.

Pořídíte-li si eurookna, mějte na paměti, že dřevo je živý materiál, o který je třeba náležitě pečovat. Jistě, životnost eurooken je ve srovnání s plastovými o něco větší, na druhou stranu stranu je budete muset udržovat. Plastová okna jednoduše obetřete a dál se o ně nestaráte. Nezapomínejme ani na lepší izolační vlastnosti a to zejména u moderních výrobků.

Resumé

I přesto, že eurookna působí o chloupek přirozeněji, je plastová konkurence lepší volbou. Vyberete-li si kvalitní okna se stylovým dekorem, rozhodně se ně nebudete muset stydět. Plastová okna navíc vynikají variabilitou a jsou k mání v mnoha provedeních. Doplňující funkce, jako je brzda, komůrky, mikroventilace a podobně, u eurooken nenajdete. Jste-li z Moravskoslezského kraje, doporučujeme plastová okna Ostrava. Více informací a aktuální ceníky najdete na jsokna.cz.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *