Největší výhody plastových oken

Největší výhody plastových oken

Straší vás vysoké účty za energie a zároveň chcete udělat něco pro estetiku vašeho bydlení? Spojte příjemné s užitečným a investujte do nových oken. Přes staré netěsné okenice uniká obrovské množství tepla a navíc nevypadají dobře. Otázkou však, je, zda si vybrat plast, nebo dřevo. Plastová okna a eurookna jsou nesmiřitelnými rivaly, kteří bojují o přízeň zákazníků. Nemůžete-li se rozhodnout, která okna jsou pro vás ta „správná“, třeba vám pomůže naše malé srovnání.

Plastová okna kontra eurookna

Výběr oken je otázkou osobních preferencí. Pro někoho je plast symbolem nevkusu a má k němu přirozenou averzi. Eurooknům tedy nahrává fakt, že jsou vyrobeny z přírodního materiálu. Lidé zkrátka dřevo milují a nedají na něj dopustit. Jakási přirozenost je největší výhodou eurooken. Ve srovnání s plastovými bohužel i poslední. Plastová okna poráží eurookna hned na několika frontách – jsou téměř bezúdržbová, lépe izolují a jsou k mání ve větším množství provedení. Pořídíte-li si eurookna, mějte na paměti, že dřevo je živý materiál, o který je třeba náležitě pečovat. Jistě, životnost eurooken je ve srovnání s plastovými o něco větší, na druhou stranu stranu je budete muset udržovat. Plastová okna jednoduše obetřete a dál se o ně nestaráte. Nezapomínejme ani na lepší izolační vlastnosti a to zejména u moderních výrobků.

Resumé

I přesto, že eurookna působí o chloupek přirozeněji, je plastová konkurence lepší volbou. Vyberete-li si kvalitní okna se stylovým dekorem, rozhodně se ně nebudete muset stydět. Plastová okna navíc vynikají variabilitou a jsou k mání v mnoha provedeních. Doplňující funkce, jako je brzda, komůrky, mikroventilace a podobně, u eurooken nenajdete. Jste-li z Moravskoslezského kraje, doporučujeme plastová okna Ostrava. Více informací a aktuální ceníky najdete na jsokna.cz.

Publikováno: 15. 08. 2012

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: jsokna.cz | plastová okna | plastova okna x eurookna | výhody plastových oken