Několik tipů, jak si zjednodušit koupi nemovitosti v hlavním městě

Několik tipů, jak si zjednodušit koupi nemovitosti v hlavním městě

Přemýšlíte o nové adrese v hlavním městě? Nemáte-li s koupí reality v Praze žádné zkušenosti, buďte obezřetní a snažte se dodržet několik základních pravidel. Neukvapujte se a věnujte výběru bytu či domu náležitou pozornost. Při výběru nového domova platí známé rčení „dvakrát měř a jednou řež“ dvojnásob...

Co od nového bydlení čekáte?

V podstatě nejdůležitější otázka vůbec a měli byste si na ni odpovědět dříve než se do hledání reality pustíte. Chcete bydlet v centru dění, nebo naopak na klidném místě? Rozhodnete-li se pro domy nebo byty Praha nedaleko centra, počítejte s vyšší cenou a na některých třídách vyšší hladinou hluku. Bydlení na periferii je naopak spojeno s klidným prostředím, ale zato nižší občanskou vybaveností. Zohledněte proto přítomnost spojů a celkovou vzdálenost od místa vašeho zaměstnání. Dojíždění, byť v rámci města, může trvat velmi dlouho. Milionová Praha vás může v tomto směru nemile překvapit a je proto na místě, když dopravu promyslíte předem. Trávit dvě hodiny denně dojížděním skutečně není to pravé ořechové.

Na prohlídku nemovitosti přizvěte odborníka

Pokud se v realitách nevyznáte, obraťte se na někoho, kdo má v oboru zkušenosti a bude v jeho silách odhadnout, zda se kupní cena příliš nevzdaluje od reality. Vyhnete se nejen nepříjemnému zjištění, že jste za bydlení zaplatili o několik set tisíc více než je jeho skutečná cena, ale také druhému extrému. Pokud se někdo nemovitost snaží podat pod cenou, pravděpodobně k tomu má nějaký důvod a ne vždy jde o komplikovanou životní situaci, kdy potřebuje peníze co nejdříve. Nevíte-li, kde se při hledání bydlení v Praze odpíchnout, zkuste Realitní Server Praha. Platformu, která se snaží prodej realit maximálně zjednodušit a to jak kupujícím, tak prodávajícím. Pro zájemce je navíc k dispozici také poradna na Praze 10. Více na www.realitniserverpraha.cz.

Publikováno: 13. 08. 2013

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: bydlení v Praze | byty praha | reality v Praza