Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Bydlení

Několik tipů, jak si zjednodušit koupi nemovitosti v hlavním městě

Přemýšlíte o nové adrese v hlavním městě? Nemáte-li s koupí reality v Praze žádné zkušenosti, buďte obezřetní a snažte se dodržet několik základních pravidel. Neukvapujte se a věnujte výběru bytu či domu náležitou pozornost. Při výběru nového domova platí známé rčení „dvakrát měř a jednou řež“ dvojnásob…

Co od nového bydlení čekáte?

V podstatě nejdůležitější otázka vůbec a měli byste si na ni odpovědět dříve než se do hledání reality pustíte. Chcete bydlet v centru dění, nebo naopak na klidném místě? Rozhodnete-li se pro domy nebo byty Praha nedaleko centra, počítejte s vyšší cenou a na některých třídách vyšší hladinou hluku. Bydlení na periferii je naopak spojeno s klidným prostředím, ale zato nižší občanskou vybaveností. Zohledněte proto přítomnost spojů a celkovou vzdálenost od místa vašeho zaměstnání. Dojíždění, byť v rámci města, může trvat velmi dlouho. Milionová Praha vás může v tomto směru nemile překvapit a je proto na místě, když dopravu promyslíte předem. Trávit dvě hodiny denně dojížděním skutečně není to pravé ořechové.

Na prohlídku nemovitosti přizvěte odborníka

Pokud se v realitách nevyznáte, obraťte se na někoho, kdo má v oboru zkušenosti a bude v jeho silách odhadnout, zda se kupní cena příliš nevzdaluje od reality. Vyhnete se nejen nepříjemnému zjištění, že jste za bydlení zaplatili o několik set tisíc více než je jeho skutečná cena, ale také druhému extrému. Pokud se někdo nemovitost snaží podat pod cenou, pravděpodobně k tomu má nějaký důvod a ne vždy jde o komplikovanou životní situaci, kdy potřebuje peníze co nejdříve.

Nevíte-li, kde se při hledání bydlení v Praze odpíchnout, zkuste Realitní Server Praha. Platformu, která se snaží prodej realit maximálně zjednodušit a to jak kupujícím, tak prodávajícím. Pro zájemce je navíc k dispozici také poradna na Praze 10. Více na www.realitniserverpraha.cz.