Letní vůně nesmí být těžká a intenzivní, ale naopak osvěžující

Letní vůně nesmí být těžká a intenzivní, ale naopak osvěžující

S příchodem nového ročního období měníme šatník, což bereme jako samozřejmost. Často však zapomínáme na společníka, bez kterého se z domu tak jako tak nehneme. Ne, skutečně nemáme na mysli vašeho partnera – toho opravdu nemusíte vyměnit za jiného. Čemu byste však měli věnovat dostatek pozornosti je váš parfém. Přivítejte horké dny s novou vůní, která bude mnohem lehčí a svěží. Přivodí vám skvělou náladu a umocní vaše letní plážové dobrodružství.

Není nic nepříjemnějšího než dusno v kombinaci s těžkou a výraznou vůní. Parfémy, na které jste nedala dopustit v zimě, byste měla na pár měsíců odložit bokem a nahradit ho něčím vzdušným a osvěžujícím. Hlavní devizou ideálního letního parfému je již zmíněná lehkost a měla byste proto z výběru vyřadit všechny příliš výrazné vůně. Přeorientujete-li se z parfémů na toaletní vody (Eau de Toilette) nebo dokonce kolínskou (Eau de Cologne), rozhodně nešlápnete vedle. Nejsou tak koncentrované a nebude vás z nich bolet hlava. Těžký parfému může být na obtíž také vašemu okolí a nechcete-li, aby se vám váš partner nebo přátelé vyhýbali, měla byste při výběru parfému zohlednit jeho vlastnosti.

Výběr letního parfému je samozřejmě individuální, ale přesto se v nepřeberném množství značek sem tam objeví takové, které si získají mnohem více fanynek než ostatní. Patří mezi ně i Versace Bright Crystal, který nabízí vůni sladčích květinových tónů magnólie a pivoňky se svěžím aroma citrusových plodů. Sladce voní i Lanvin D'Arpege, ve které hrají prim broskvové květy, šeřík a vyvažující zelený čaj. Toužíte-li spíše po vůni moře, přivoňte si k parfémované vodě Armani Acqua di Gioia. A kde se po letní vůni poohlédnout? Bohatý výběr úžasných letních parfémů za skvělé ceny najdete na www.parfums.cz.

Publikováno: 12. 08. 2013

Kategorie: Móda

Autor: Adam

Tagy: jak vonět v létě | jak vybrat parfém na léto | letní parfémy