Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Vzdělání

Několik tipů pro efektivní přípravu k maturitě

Letošní maturanti to mají za pár, jejich zkouška dospělosti se blíží světelnou rychlostí. Mají poslední možnost zatnout zuby a začít si svědomitě opakovat maturitní otázky. Pro ty z vás, kteří se důležité zkoušky bojí, jsme připravili několik užitečných tipů, které vám při studiu přijdou vhod. Tady je máte.

Klidné prostředí je základ

Ruku na srdce. S kamarády je sice legrace a „učení“ se v jejich společnosti tak netáhne, ale nakonec zjistíte, že jste probrali všechno možné, jen ne důležitou látku. Chcete-li se na maturitu skutečně připravit, vyčleňte si čas, po který nebudete brát telefony a reagovat na zvonek u dveří. Jedině v klidném prostředí vám půjde učení skutečně od ruky. Za poměrně krátkou dobu tak vstřebáte mnohem více informací a pokud přeci jen látce neporozumíte, vždy ji můžete po telefonu probrat s někým, kdo v ní neplave jako vy. Musíte však doufat, že dotyčný není tak zásadový jako vy a na telefonát zareaguje 🙂

Nenechávejte učení na poslední chvíli

Takzvaný „svaťák“, tedy období těsně před maturitou, by měl sloužit k rekapitulaci. Pokud si myslíte, že za týden doženete to, co jste zanedbávali celý rok, jste na omylu. Tedy samozřejmě v případě, že nemáte fotografickou paměť. Začněte proto zkoumat učebnice k maturitě mnohem dříve, nejlépe začátkem posledního školního roku. Vyhnete se zbytečnému stresu, který je největším nepřítelem každého studenta.

Studujte z vlastních zdrojů

Učebnice pro střední školy a gymnázia jsou jsou koncipována dle předepsaných osnov a pokud jste si je za celou dobu studia nepořídili, máte nejvyšší čas. Bude se vám z nich učit mnohem lépe než ze sešitů, do kterých jste si dělali zápisky. Texty v učebnicích jsou ucelenější a obsahují informace, které jste si během hodin nestihli poznamenat. Učebnice navíc proces učení a opakování výrazně zkrátí. Nebudete muset luštit nečitelné texty ze sešitů, ale naopak se plně věnovat studiu.

Nedaří se vám sehnat materiály?

Chybí vám důležitá učebnice a zjistili jste, že místní knihkupectví zeje prázdnotou? Nepropadejte panice, veškeré studijní materiály lze objednat online. Stačí vyťukat adresu internetového obchodu UcebniceMapy.cz a vybrat si tu správnou. V nabídce najdete široké spektrum titulů, které jsou k mání za velmi příjemné ceny. Pokud již školní učebnice máte a hledáte doplňující materiály, neváhejte se zeptat odborného personálu. Ať už se jedná o matematiku nebo Český jazyk, určitě vám s výběrem poradí.