Nenechte se pohltit temnotou

Nenechte se pohltit temnotou

Originální a hlavně funkční osvětlení je nedílnou (lež mnohdy opomíjenou) součástí moderního interiéru. Chcete-li ve svém obydlí navodit správnou atmosféru, měli byste si na výběru lustru, lamp a lampiček dát opravdu záležet. Vhodně umístěná světla dokáží opravdové zázraky a i velmi tmavé prostory změní k nepoznání. Kromě samotného prosvětlení nesmíme opomenout i dekorativní funkci – moderní lampa by totiž měla i dobře vypadat.

Podceňovat světlo se nevyplácí

Středobodem každého interiéru zůstávají lustry či centrální lampy. Jsou důležité zejména v prostorách, do kterých se nedostává příliš mnoho denního světla. Přestože chápeme centrální stropní osvětlení jako nutnost, měli bychom ho přizpůsobit celkovému stylu místnosti a neupadat do obvyklých klišé. Důležitým faktorem, který nesmíme při výběru hlavního svítidla opomenout, je výška místnosti. Pro vysoké stropy jsou ideální masivnější lustry či závěsná osvětlení. Pro nižší stropy volíme střídmější typy a nedostatek světla kompenzujeme stojací lampou či nástěnným svítidlem. Velmi efektivní jsou lampy s teplým žlutým světlem, které prostor maximálně zpříjemní. Neměli bychom zapomenout ani na osvětlení pracovního stolu. Patříte-li k těm, kteří si práci často berou domů, bude pro vás stolní lampička nezbytným pomocníkem. I v tomto případě popusťte uzdu fantazii a zvolte takovou, která vám pracovní plochu dostatečně osvětlí a zároveň se stane nepřehlédnutelnou dekorací.

Světla od specialisty

Pestrý výběr svítidel najdete na webu svitidla-svetla-osvetleni.cz, který provozuje společnost Elektro S.M.S. s.r.o.. Patří mezi největší prodejce světelných zdrojů a svítidel výrobců jako Philips, Modusr, Massive, Osmont a dalších. V e-shopu či kamenných prodejnách zakoupíte kompletní sortiment od kabelů až po netradiční designové svítidla, která dodají vašemu bydlení punc originality. Chcete-li ušetřit, nezapomeňte na kategorii „výprodej“ a udělejte si radost krásným osvětlením za velmi nízkou cenu. Sortiment je pravidelně doplňován a vždy podléhá nejnovějším trendům. Nebudete-li si vědět s výběrem osvětlení rady, obraťte se na vysoce kvalifikované zaměstnance, kteří vám vždy ochotně poradí.  

Publikováno: 13. 12. 2012

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: bodové světlo | lampa | lampy | led osvětlení | lustr | lustry | osvětlení | světlo