Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Děti

Chcete mít doma krasopisce? Stáhněte mu písanku!

Máte doma předškoláka nebo prvňáčka, který zápasí s psaním některých písmenek nebo některých základních tvarů? Neutrácejte za drahé písanky, ve kterých jsou inkriminovaná písmenka a tvary předtištěna jen na několika listech a stáhněte si jednotlivé listy zdarma na webu pisanka.cz. Záměr autorů nespočívá v úplném nahrazení tištěných písanek, a poskytnout rodičům listy, se kterými mají jejich ratolesti největší problém.

Web pisanka.cz obsahuje spoustu listů, které slouží k procvičování a zdokonalení techniky psaní. Najdete na něm nejen jednotlivá písmenka, slabiky a jednoduchá slova, ale i tvary, které jsou vhodné především pro předškoláky. Jednoduché uvolňovací cviky a jednotažky děti perfektně připraví na první hodiny výuky a výrazně jim usnadní nástup do školy. Každý den jsou přidávány nové stránky.

Stahujte a procvičujte dle libosti

Jednotlivé listy písanky jsou k dispozici ve formě obrázku a ve formátu pdf (k otevření je třeba program Adobe Reader, který je rovněž zcela zdarma). Soubor si jednoduše stáhnete do počítače a vytisknete v potřebném množství. Na začátku každého listu jsou písmenka či tvary vytištěny několikrát, při čemž intenzita tisku postupně slábne. Děti si mohou písmena obtahovat a na další řádky psát samostatně.

Chcete, aby se děti zlepšily? Do ničeho je nenuťte a dodržujte všechna doporučení!

Webová písanka je skvělým nástrojem pro všechny, kteří chtějí svým dětem pomoci s psaním a naučit je správné technice. Rozhodnete-li se ji využívat a procvičovat s dětmi psaní, nezapomínejte na pár základních pravidel. Neměli byste děti nutit do psaní písmen, ke kterým v rámci školní výuky nedošly, ale zároveň jim nebránit ve zkoušení nových písmen, které ještě neznají.

Kromě samotných písankových listu na webu najdete i důležité rady a tipy, které vám s procvičováním pomohou. Nezapomeňte si je přečíst!