Reklama

Ochrana přírody Milovice

Navštivte přírodní rezervaci divokých koní, zubrů a praturů u Milovic

Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Bydlení

Není nad spánek v posteli, která voní

Dřevo je poslední dobou v kurzu a interiéroví designéři se ho snaží prosadit na úkor ostatních materiálů. Značné oblibě se těší i dřevěný nábytek, ovšem nikoliv ten z dřevotřísky, ale z kvalitního masivu. Pokud si pohráváte s myšlenkou, že vůní dřeva provoníte i vaše bydlení a zároveň toužíte po nábytku, který vám vydrží třeba i navždy, pak je masiv jasnou volbou. Dřevo nám dělá společnost již po tisíce let a společně s kamenem vždy šlo o nejpoužívanější stavební materiál vůbec. Své unikátní vlastnosti neztratilo ani po letech a pro výrobu nábytku je jako stvořené. My se dnes zaměříme na nábytek, který by měl být dominantou každé ložnice. Potřebujete novou postel? Něco bychom pro vás měli…

Kvalita spánku závisí nejen na zvolené matraci, ale samozřejmě i na posteli samotné. Musí být stabilní, nevrzat a také dobře vypadat. Fakt, že do ložnice většinu návštěv nepozvete ještě přece neznamená, že by neměla vypadat reprezentativně. A postele z masivu tyto předpoklady splňují do puntíku. Zastavili jsme se ve Velkých Hamrech, kde působí Truhlářství Míček. Středně velká firma se na výrobu nábytku z masivu specializuje a jedním z důvodů, proč si zařídit bydlení právě u ní, je její přístup. V případě tohoto truhlářství se totiž můžete spolehnout na nejvyšší jakost, která je dána kontrolou výrobního procesu od začátku až do konce. Zaměstnanci truhlářství sami vybírají nejkvalitnější dřevo, které následně suší (nejprve pod širým nebem a poté ve vlastní sušičce) a vyrábí z něj krásný nábytek. Vraťme se však ke zmíněným postelím, protože ty tvoří podstatnou část sortimentu.

Dřevěné postele z masivu jsou lehké, ale přitom pevné a odolné. Díky povrchové úpravě zdravotně nezávadným lakem nebudete vystaveni nebezpečným výparům, které mohou způsobit alergie a i z tohoto důvodu se masiv hodí také do dětských pokojů. Na své si však přijdou i senioři, pro které jsou připraveny speciální konstrukce zabraňující případnému pádu. Samozřejmě nechybí jednolůžka, dvoulůžka a patrové postele, které v dětském pokoji ušetří spoustu místa.

Postele, které pochází z produkce Truhlářství Míček, mají velmi pěkné designové provedení a neokoukají se vám ani po letech. Můžete si je nechat namořit v některém z širokého spektra odstínů a zkombinovat s praktickým prostorem. Potěší vás i pěkná cena, kterou ovlivňuje fakt, že truhlářství není závislé na dodavatelích. A pro fajnšmekry, kteří si potrpí na dobový nábytek, jsou připraveny nádherné repliky a dokonce i spousta originálních starožitných kousků. Prohlédnout si je můžete na www.truhlarstvimicek.cz, nebo přímo ve Velkých Hamrech.