Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Finance

Nepodceňujte výběr půjčky bez registru a ušetříte

Dostali jste se do nepříjemných finančních problémů a zažádali o bankovní úvěr? Bankovní produkty jsou sice rok od roku dostupnější, ale i přesto na ně nedosáhne úplně každý. Nejde ani tak o bonitu, jako spíše o přítomnost v registru dlužníků. Obávaná databáze může být bariérou, kvůli které si v bankovním sektoru na pár let „neškrtnete“. Drtivá většina bankovních institucí totiž během žádosti o úvěr některé z registrů kontroluje a v případě zjištění, že se žadatel v minulosti provinil nepravidelnými splátkami, úvěr neposkytne. Podobně však jedná i spousta nebankovních subjektů a otázkou tedy je, kde si lze v takové situaci půjčit.

Půjčky pro hříšníky

Do registru dlužníků se lze dostat vlastní vinou, ale často i nešťastnou shodou náhod. Stačí špatně vyplněný variabilní symbol a na několik let se vám dveře k výhodným úvěrům nadobro zavřou. Naštěstí ne všechny. Některé nebankovní společnosti totiž nabízí půjčky bez registru, jejichž podstatou je poskytování finančních prostředků i klientům, kteří jsou vedeni v registru. Nebankovní věřitelé, které v portfoliu produktů takovou půjčku mají, do databáze dlužníků nenahlíží, nebo na ni nebere zřetel. O půjčku tak může zažádat i někdo, kdo by si z banky neodnesl ani korunu.

Daň za dostupnost nemusí být pravidlem

Pro věřitele je transakce s klientem v registru poměrně riziková a proto se snaží rizika zmírnit většími nároky na bonitu, případně vyšším úrokem, ručením či kratším splátkovým kalendářem. Budete-li však hledat pozorně a srovnáte-li více alternativ, určitě se vám podaří najít půjčky bez registru, které vás příjemně překvapí jasnými podmínkami a přijatelnou úrokovou sazbou. Dejte si proto na čas a s výběrem půjčky nikterak nepospíchejte. Vyplatí se vám to.