Reklama

Zážitkové jízdy Tesla

Prožijte neuvěřitelný zážitek jako řidič či spolujezdec ve voze Tesla.

Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Děti

Nevíte si rady, jak vybrat školní batoh?

Máte doma školáka a lámete si hlavu s tím, zda mu vybrat školní aktovku nebo batoh? Na tuto otázku jednoznačně odpovědět nelze. Doba, kdy se sortiment omezoval na několik málo typů brašen je však nenávratně pryč a vzhledem k výrazným rozdílům mezi nabízenými typy je vhodné věnovat výběru dostatek pozornosti. Pokud se v záplavě aktovek, tašek a batohů neorientujete, mohlo by vám pomoci několika užitečných rad.

1.) Vzhledem k citlivosti dětské páteře je základním parametrem pro výběr školního či studentského batohu pevnost a anatomické tvarování konstrukce. Batoh by měl být současně co nejlehčí. Podle dřívější normy byla maximální hmotnost aktovky pro první stupeň 1200 gramů a pro druhý stupeň 1400 gramů.

2.) Školní batohy by měly být opatřeny výraznými bezpečnostními prvky, díky kterým bude dítě vidět i za zhoršených světelných podmínek.

3.) Při výběru se vždy řiďte podle věku a velikosti dítěte a vyberte mu typ, který mu sedne na míru.

4.) Orientujte se také na použitelnost a funkčnost. Studentské batohy s větším počtem přihrádek, vyztuženým dnem, speciální kapsou na lahev s pitím či termokapsou jsou mnohem praktičtější než modely bez zmíněného příslušenství.

5.) Vybraný batoh nebo aktovka by měla mít nezávislou certifikaci, která dokládá, že výrobek prošel testy na nezávadnost. U zboží z tržnic nic podobného nečekejte. Aktovky, které nabízí trhovci, jsou většinou vyrobeny z nekvalitních materiálů, nesplňují základní bezpečnostní požadavky a jejich dlouhodobé používání se může vážně projevit na zdravotním stavu dítěte.

6.) Přizvěte si k nákupu i vaše dítě a zeptejte se ho, jestli se mu líbí design vybraného batohu. Má právo rozhodnout, co bude nosit každý den na zádech. Ať už se však jedná o klasickou aktovku nebo tašky přes rameno, doporučujeme zvolit „nadčasový“ design. Raději nepodléhejte módním trendům v podobě oblíbeného dětského hrdiny a budete mít jistotu, že batoh nebude za rok okoukaný.

Nechcete-li udělat krok vedle, vsaďte na české školní batohy Topgal, které splňují všechna zmíněná kritéria.