Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Děti

Nevíte si rady, jak vybrat školní batoh?

Máte doma školáka a lámete si hlavu s tím, zda mu vybrat školní aktovku nebo batoh? Na tuto otázku jednoznačně odpovědět nelze. Doba, kdy se sortiment omezoval na několik málo typů brašen je však nenávratně pryč a vzhledem k výrazným rozdílům mezi nabízenými typy je vhodné věnovat výběru dostatek pozornosti. Pokud se v záplavě aktovek, tašek a batohů neorientujete, mohlo by vám pomoci několika užitečných rad.

1.) Vzhledem k citlivosti dětské páteře je základním parametrem pro výběr školního či studentského batohu pevnost a anatomické tvarování konstrukce. Batoh by měl být současně co nejlehčí. Podle dřívější normy byla maximální hmotnost aktovky pro první stupeň 1200 gramů a pro druhý stupeň 1400 gramů.

2.) Školní batohy by měly být opatřeny výraznými bezpečnostními prvky, díky kterým bude dítě vidět i za zhoršených světelných podmínek.

3.) Při výběru se vždy řiďte podle věku a velikosti dítěte a vyberte mu typ, který mu sedne na míru.

4.) Orientujte se také na použitelnost a funkčnost. Studentské batohy s větším počtem přihrádek, vyztuženým dnem, speciální kapsou na lahev s pitím či termokapsou jsou mnohem praktičtější než modely bez zmíněného příslušenství.

5.) Vybraný batoh nebo aktovka by měla mít nezávislou certifikaci, která dokládá, že výrobek prošel testy na nezávadnost. U zboží z tržnic nic podobného nečekejte. Aktovky, které nabízí trhovci, jsou většinou vyrobeny z nekvalitních materiálů, nesplňují základní bezpečnostní požadavky a jejich dlouhodobé používání se může vážně projevit na zdravotním stavu dítěte.

6.) Přizvěte si k nákupu i vaše dítě a zeptejte se ho, jestli se mu líbí design vybraného batohu. Má právo rozhodnout, co bude nosit každý den na zádech. Ať už se však jedná o klasickou aktovku nebo tašky přes rameno, doporučujeme zvolit „nadčasový“ design. Raději nepodléhejte módním trendům v podobě oblíbeného dětského hrdiny a budete mít jistotu, že batoh nebude za rok okoukaný.

Nechcete-li udělat krok vedle, vsaďte na české školní batohy Topgal, které splňují všechna zmíněná kritéria.