Vyzrajte na zdražování povinného ručení změnou pojistitele

Vyzrajte na zdražování povinného ručení změnou pojistitele

Do konce roku 2012 už příliš času nezbývá a pokud jste zaznamenali poslední stanoviska představitelů tuzemských pojišťoven, pak jistě víte, že nás v příštím roce čeká zdražení povinného ručení. Není se čemu divit, pojišťovny jsou kvůli razantnímu snížení cen v minulých letech v mínusu a nejsou schopny vytvářet jakékoliv rezervy. A právě proto je změna povinného ručení více než aktuální. Možná jste to právě vy, kdo máte sjednáno pojištění odpovědnosti z provozu vozidla u subjektu, který se chystá výrazně podražit. Není čas otálet, změnou pojistitele můžete ušetřit pěkných pár tisíc.

Nárůst cen pocítí zejména rizikoví klienti

Monopol České pojišťovny padl na začátku roku 2000 a od té doby to šlo s cenami povinného ručení z kopce. Pojišťovny se předháněly (a předhání) v nabídkách výhodného a ještě výhodnějšího pojištění a skrze média nás masírují působivými reklamními spoty. Nám, koncovým uživatelům pojistných produktů, to samozřejmě nijak nevadí a nízké ceny si doslova užíváme. A protože příštím rokem „přituhne“ a celá řada pojišťoven cenu pojistného zvýší, nebylo by od věci si připomenout, jak hledat výhodnější povinné ručení, než je to současné. Ještě předtím je na místě uvést, koho se zdražení dotkne zdaleka nejvíce. Některé pojišťovny nás připravují na globální nárůst ceny pojištění, který se dotkne všech pojistníků bez výjimky. Řada subjektů si však vzala na mušku problémové řidiče, kteří v důsledku jimi zaviněných nehod přišli v minulosti o bonusy. Ti si za povinné ručení připlatí i o 50% více.

Využijte srovnávač, je rychlý a zdarma

Ideálním prostředkem jsou srovnávače pojištění, které jsou zdarma dostupné na internetu. Porovnání povinného ručení mají formu jednoduchého dotazníku, do kterého naťukáte nejdůležitější údaje a pošlete ke zpracování. Během krátké chvilky systém údaje vyhodnotí a zobrazí vám podrobné srovnání cen. Rozhodující krok je samozřejmě na vás. Nezapomeňte, že stále platí, že cena povinného ručení sjednaného přes internet je až několikanásobně nižší, než za jakou vám totožný produkt nabídnou na pobočce. Své nové pojištění můžete hledat i prostřednictvím http://www.mpojisteni.cz

Publikováno: 21. 11. 2012

Kategorie: Finance

Autor: Adam

Tagy: povinné ručení | srovnání povinného ručení