Objevte tajemství moldavské brandy

Objevte tajemství moldavské brandy

Neodmítnete skleničku něčeho ostřejšího? Pokud si potrpíte na kvalitní alkohol, zřejmě jste již někdy vyzkoušeli brandy. Často bývá zaměňována s koňakem, což je specifický typ brandy, který pochází z okolí francouzského města Cognac. Název brandy však pochází z holandštiny („brandewijn“) a znamená ohnivé víno. Důvod je prostý – tento alkoholický nápoj se totiž vyrábí destilací z vinné révy a jde tedy o vinnou pálenku. Slovíčkaření a odborné výklady si ale necháme na jindy. Dnes vám představíme tradiční moldavskou likérku KVINT.

Seznamte se s likérkou, která funguje přes 100 let

Moldavská brandy patří k absolutní špičce. Likérka KVINT začala s výrobou alkoholu již v roce 1897 a v současné době patří k nejvýznamnějším producentům z bývalého sovětského bloku. Vlastní na 1 700 ha vinic, kde pěstuje více než 20 druhů vinné révy. Každoročně vyrobí a prodá více než 20 milionů lahví. Výrobní portfolio likérky přitom čítá přes 70 druhů destilátů a řada z nich sklízí prestižní ocenění na renomovaných festivalech.

Původní receptura jde ruku v ruce s moderní technologií

Ale v čem spočívá tajemství jejího úspěchu? Důvod je prostý. KVINT nabízí prvotřídní a přitom cenově dostupný alkohol. Moldavská brandy se vyrábí z těch nejlepších přírodních surovin a během celého procesu je důkladně sledována kvalita. Díky původní receptuře má brandy výjimečnou exotickou chuť a získává si stále více příznivců.

Některé brandy zrají i desítky let

Dle doby zrání si můžete vybrat mezi VSOP (very superior old pale) brandy (zraje min. 5 let) nebo XO brandy (zraje min. 6 let). A na fajnšmekry čeká exkluzivní brandy, jejíž vytříbená chuť se v sudech formuje několik desítek let. Pravdou je, že padesátiletá brandy nepatří k nejlevnějším nápojům. Vychází na 57 000 Kč. Pětiletá VSOP brandy je k mání za příjemných 440 Kč. U nás brandy a další alkoholické nápoje seženete díky společnost XO CZECH s.r.o., která je výhradním distributorem značky pro Českou republiku. Brandy si můžete objednat třeba hned teď v e-shopu www.xoczech.cz.

Publikováno: 15. 11. 2014

Kategorie: Strava

Autor: Adam

Tagy: exkluzivní brandy | moldavská brandy