Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Pojištění

Cestování bez cestovního pojištění je zbytečný hazard

Chystáte se na dovolenou nebo pracovní cestu do zahraničí? V tom případě nezapomeňte na cestovní pojištění, které sice případné škodní události nezabrání, ale pomůže vám s kompenzací následků. Jde o formu nepovinného pojištění, jehož podstata tkví v pojistném plnění nákladů spojených s léčebnými výlohami v případě nemoci nebo úrazu. Ve výčtu základních pojistných událostí, na které se pojištění vztahuje, však většinou bývají uvedeny také škody způsobené třetí osobě, repatriace nebo odcizení a ztráty zavazadel.

Jak dlouho cestovní pojištění platí a na co se vztahuje?

Cestovní pojištění lze sjednat na takřka libovolně dlouhé období a to zpravidla na jeden den až jeden rok. Budete-li v zahraničí pobývat déle, vyplatí se vám odhlášení tuzemského zdravotního pojištění – ušetříte za pojistné, které je jinak povinné. Součástí pojistných balíčků bývá také asistenční služba, která vám pomůže s hledáním zdravotnického zařízení a zajistí pro vás převoz, potřebné medikamenty nebo vyřízení náhradních dokladů.

Jednotlivé pojišťovny si podmínky určují individuálně a zatímco některé hradí výlohy v plné výši, u jiných je plnění limitováno a v případě škody nad jeho rámec musí klient rozdíl uhradit ze svého. Platí, že s výší pojistného krytí stoupá také cena pojištění. Pojistné produkty se také liší mírou rizika a typem cesty. Každý klient je povinen nahlásit pravdivé údaje a pokud ke škodě dojde v rámci události, která není stanovena ve smluvních podmínkách, pojistitel se od plnění distancuje.

Pojištění je nezbytné i v EU

Nezapomeňte se pojistit i v případě cestování v rámci Evropské unie. Jakožto členové sice máte nárok na zdravotní péči ve všech členských státech, ale pouze ve výši ošetření v České republice. Ceny lékařských zákroků však bývají vyšší a rozdíl si budete muset doplatit sami. Evropský zdravotní průkaz nezahrnuje ani repatriaci, pojištění zavazadel a další pojistné události, které řeší právě cestovní pojištění.

Neplaťte za cestovní pojištění více, než doopravdy musíte!

Cena pojistného se může výrazně lišit a chcete-li za cestovní pojištění ušetřit, využijte službu online srovnání, v rámci které lze vyhledat nejvýhodnější pojistku během několika málo minut. Najdete ji na www.online-porovnani-pojisteni.cz.