Proč je chytrý tablet iPad Pro tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Volný čas

Ohňostroj jako zlatý hřeb akce ano, ale jedině bezpečně!

Ohňostroj si nemusíte užívat jen v rámci silvestrovských oslav. Nebe můžete rozzářit raketami i během roku. Třeba v souvislosti s oslavou jubilea nebo jinou příhodnou událostí. Podstatné je, abyste k výběru pyrotechniky přistupovali zodpovědně. To samé platí o manipulaci. Ty nejdůležitější informace se dozvíte v tomto článku!

Pyrotechnika se dělí do čtyř tříd (na výrobcích najdete označení římskými číslicemi), přičemž pro děti jsou určeny pouze výrobky spadající do kategorie I. Pro dospělé, kteří se realizací ohňostrojů nezabývají profesionálně, jsou vhodné výrobky II. kategorie. Podle současné legislativy mohou pyrotechniku II. a vyššího stupně prodávat pouze specializovaní prodejci a nikoliv stánkaři.

Kvalifikovaný prodejce garantuje kvalitu a vhodné skladování. Zároveň vám poskytne podrobné instrukce k manipulaci a poradí vám s výběrem. K absolutní špičce patří společnost TARRA pyrotechnik, která se prodejem kvalitní pyrotechniky zabývá přes 20 let. Pod taktovkou firmy CZECH PYRO & TARRA FIREWORKS se zabývá realizací ohňostrojů na míru. Máte-li zájem o nezapomenutelné světelné divadlo, obraťte se na odborníky a nebudete litovat. Ukázky realizací najdete na www.tarra.cz.

Schválená pyrotechnika je označena znakem lva v oválu a zkratkou ČÚZZS (Český úřad pro zkoušení zbraní a střeliva). Nedílnou součástí balení by měl být i podrobný návod odpálení a likvidace.

Při odpalování pyrotechniky buďte obezřetní. Nikdy neodpalujte ohňostroje v místech, kde by dráhu raket mohla zkřížit nějaká budova, strom nebo jiný objekt. Nad výrobky se nenaklánějte a dohlédněte na to, aby se přihlížející lidé drželi v bezpečné vzdálenosti. Nefunkční pyrotechniku nezkoušejte opětovně odpálit. Po dostatečně dlouhé chvíli ji namočte ve vodě a poté zakopejte do země.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.