Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Práce

Najděte si lepší práci i bez pomoci úředníků

Přišli jste o práci, případě vám nevyhovuje ta stávájící? Máte-li pocit, že jste se zasekli na jednom místě, nečekejte a vezměte svůj život do svých rukou. Najděte si práci, o které jste vždy snily nebo alespoň zaměstnání, do kterého se budete těšit. Cesta za novou pracovní pozicí je bohužel trnitá a mnohdy se táhne i několik měsíců. Budete-li však hledat na správných místech, můžete hledání výrazně urychlit.

Spousta lidí se jednoduše registruje na úřad práce a čeká, až jim atraktivní nabídka připlete do cesty sama. Tento přístup je samozřejmě špatný. Úředníci se dvakrát nenadřou a pokud se novému zaměstnání nevydáte vstříc, raději zůstaňte u starého zaměstnavatele. V horší situaci jsou ti, kteří o práci přišli – těm nic jiného než aktivní přístup nezbude. Zkazky o tom, že nezaměstnaní lidé, kteří si práci nesnaží hledá svépomocí, jsou na úřadu práce vedeni i několik let, nejsou daleko od pravdy. Nabídka práce přitom není tak mizerná, jak by se na první pohled mohlo zdát. Problém je spíše v tom, že ji neumíme hledat.

Na úřad práce ovšem nezapomínejte. Opustíte-li staré zaměstnání (ať už dobrovolně nebo nuceně), rozhodně se na něm registrujte. Když už nic jiného, alespoň nebudete muset platit zdravotní a sociální pojištění. Peněžitá pomoc v prvních pěti měsících se samozřejmě hodí taky. Vraťme se však k samotnému hledání nové pracovní pozice. Žijeme ve věku informačních technologií a právě z těch bychom měli vytěžit maximum. Největší koncentrace nabídek práce už dávno není v tisku, ale na internetu. Tedy samozřejmě i v rámci portálů, které provozuje úřad práce.

Chcete-li ušetřit spoustu času, zaměřte se na weby, které nabídky úřadů sdružují na jednom místě. Patří mezi ně také portál upcr.eu a volna-pracovni-mista.eu. Všechny nabídky obsahují nejdůležitější informace, díky kterým se můžete snadno rozhodnout pro nejvýhodnější nabídku.