Parfémy na praní Puella: V čem jsou lepší než aviváž?

Parfémy na praní Puella: V čem jsou lepší než aviváž?

Jak provonět prádlo, aby si zachovalo původní vlastnosti? Běžná aviváž samozřejmě voní, ale nehodí se pro všechny druhy tkanin. A když se to s ní přežene, bere prádlu prodyšnost a savost. Oblečení si navíc vůni nedrží dostatečně dlouho – tak co s tím? Řešení nabízí parfémy na praní prádla. Pod značkou Puella najdete široké spektrum vůní, které si zamilujete.

Proč (ne)používat aviváž?

Aviváž se při praní používá proto, aby prádlo provoněla a změkčila. Mezi další výhody patří rychlejší schnutí a snadnější žehlení. Za zmínku stojí i prokazatelné snížení elektrostatického náboje umělého vlákna. Což v praxi vede k tomu, že se prádlo tolik nešpiní a nelepí na pokožku. Doposud jsou vlastnosti aviváže v pořádku. Možná ale netušíte, že se ji rozhodně nevyplatí do pračky přidávat vždy. S některým oblečením se dokonce vůbec nesnese a může ho nadobro zničit. Praní s aviváží nesvědčí elastickému a tvarujícímu prádlu, funkčním materiálům – a v neposlední řadě ručníkům. Ty jsou sice díky aviváži voňavé a měkké, jenomže na úkor savosti. S aviváží to nepřehánějte ani v případě, když prádlo sušíte v sušičce. Právě ona má na svědomí zalepenou síťku textilního filtru.

Parfémy na praní jako revoluční řešení?

Prádlo je naštěstí možné provonět i jinými způsoby než jen aviváží. Vůně na prádlo v podobě parfému propůjčují tkaninám svěžest, perfektní hebkost – a navíc působí mnohem déle. Nádherná vůně není v případě kvalitního parfému na praní vykoupena nevýhodami, takže ji můžete používat pro všechny typy tkanin, a to v rámci všech pracích programů. Zkrátka kdykoliv.

Jak se s prací esencí pracuje?

Prací esence žádné nevýhody nemá, takže si opravdu nemusíte lámat hlavu, jestli je vhodná právě pro ten či onen typ prádla. Prádlo díky parfému zůstává voňavé na dobu několika měsíců po vyprání a připomene se vám vždy, když otevřete šatník. Oproti aviváži je vůně parfému intenzivnější, dlouhotrvající a proniká hluboko do vláken. Další výhoda tkví ve vynikající rozpustnosti ve vodě. Díky tomu nehrozí ucpání filtru v pračce ani povlak na prádle po vyprání. Co se týče produktů značky Puella, výrobce doporučuje 5 ml koncentrátu na 4 kg prádla. Esenci jednoduše nalijte do nádobky na aviváž. Uvedený poměr si navíc můžete upravit. Budete-li chtít, aby prádlo vonělo intenzivněji, přidáte parfému více. V opačném případě zase lehce uberete.

Jakou esenci zvolit? Vyzkoušejte vzorky!

Parfémy na praní Puella seženete online v e-shopu puellavune.cz. K dostání je šest variant a vyzkoušet si je můžete díky praktickým vzorkům. Všechny druhy esencí jsou dostupné v baleních po 50 ml, 250 ml a 500 ml. A i to nejmenší balení vám bude stačit zhruba na deset vyprání.

Publikováno: 14. 07. 2022

Kategorie: Uncategorized

Autor: Adam

Tagy: esence na praní | parfém na prádlo | proč neprat v aviváži | puella vůně