Nevíte, jak vybrat náplň do tiskárny?

Nevíte, jak vybrat náplň do tiskárny?

Pořídili jste si novou tiskárnu a zanedlouho vám došla barva? Pokud netušíte jakou tiskovou kazetu či toner potřebujete, nepřestávejte číst. Prozradíme vám všechny důležité informace, které byste měli v souvislosti s výběrem náplně znát. Sortiment tiskových technologií zahrnuje inkoustové, LED-diodové, jehličkové, termosublimační, laserové a další tiskárny. V běžných domácnostech jsou nejrozšířenější laserové a inkoustové tiskárny. Inkoustové tiskárny potřebují k provozu tzv. inkoustové cartridge a laserové tiskárny tzv. tonerové cartridge (např. tento toner Q2623A). Inkoustové cartridge jsou oproti laserovým levnější a umožňují tisk grafiky v laboratorní kvalitě. Pokud však netisknete příliš často, může se stát, že tiskárna vyschne. Náplň začíná zasychat ji po několika týdnech neaktivity zařízení. Laserové cartridge jsou levnější a nezasychají.

Jak správně vybrat náplň?

V prvé řadě byste měli mít jasno v tom, jakou máte doma tiskárnu. Nejste-li si jistí, koukněte se do manuálu, kde najdete katalogové označení náplně. S tím snadno vyhledáte požadovaný typ náplně (např. toner CE285A).

Originální, nebo alternativní (kompatibilní) náplň?

Jakmile budete vědět, který typ náplně potřebujete, budete se moct rozhodnout mezi originální a kompatibilní variantou. Originální tonery pochází přímo od výrobců tiskáren, kdežto kompatibilní vyrábí jiné firmy a jsou výrazně levnější. Může se však stát, že dojde k chybě v komunikaci mezi kompatibilní náplní a tiskárnou. To samozřejmě hrozí jen u nekvalitních výrobků, ale měli byste to vzít v úvahu. Chcete-li mít jistotu, že vám kompatibilní náplň nebude dělat problémy, zjistěte si, zda vaše současná náplň obsahuje čip. Pokud ano, ujistěte se, že čip nechybí ani na náplni, kterou jste si vybrali.

Publikováno: 22. 08. 2017

Kategorie: Technika

Autor: Adam

Tagy: cartridge | jak vybrat náplň do tiskárny | jak vybrat toner | tonery