Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Technika

PBS Velká Bíteš – firma roku 2012 s téměř 200 letou tradicí

První brněnská strojírna patří mezi nejvýznamnější firmy v Jihomoravském kraji a původní kořeny podniku sahají až do roku 1814. Tradice toho současného započala v roce 1950 a podobu akciové společnosti získal v roce 1991. V současné době je První brněnská strojírna Velká Bíteš a.s. jedním z podniků, které se prosazují i na světových trzích, za což vděčí skvělým výsledkům technického rozvoje. V současné době zaměstnává cca 760 zaměstnanců.

První brněnská strojírna Velká Bíteš se skládá z několika divizí, mezi které patří divize letecké techniky, divize industry, divize přesného lití (tedy slévárna) a divize centrum a galvanovna. Výrobky ze všech divizí však mají něco společného- vynikají jednoduchou konstrukcí, snadnou manipulací a údržbou a vysokou kvalitou. Divize letecké techniky produkuje letecké motory do pilotních i bezpilotních letadel, převodovky, ale také klimatizační systémy a další zařízení.

PBS Velká Bíteš byla v roce 2012 zvolena firmou roku, čemuž se s přihlédnutím k nejmodernějším technologickým postupům nelze divit. Skvělým příkladem je eloxování hliníku a jeho slitin, které probíhá na eloxovací lince řízené počítačem, který v průběhu procesu zaznamenává důležitá data a vyhodnocuje je. Galvanovna je díky zařízení schopna vyhovět takřka jakýmikoliv požadavkům.

V galvanovně probíhá také niklování a cínování, zinkování v alkalické bezkyanidové lázni, manganaté fosfátování a černění. V prostorách galvanovny pracuje téměř tři desítky zaměstnanců, kteří se specializují na povrchové úpravy a související služby pro energetický, zbrojní a letecký průmysl.

Neméně zajímavým výrobním procesem je také technologie Rapid prototyping, která umožňuje velmi přesné lití (s přesností na tisícinu milimetru) i bez potřeby modelového zařízení. Díky technologii je sériová výroba mnohem rychlejší, přesnější a levnější. Další informace najdete na www.pbsvb.cz.