Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Auto-moto

Potřebujete píchnout s pneumatikami?

Čeká vás vůbec první výměna pneu na vašem vozidle a potřebujete pomoc s výběrem té správné gumy? Většina řidičů, pro které je automobil „pouze“ dopravním prostředkem, jež je doveze z bodu A do bodu B, klade důraz především na cenu. V posledních letech jsou trendy levné a nepříliš kvalitní pneumatiky, které nabízí stále více internetových prodejců. Chcete-li však jezdit nejen levně, ale především bezpečně a zároveň dopřát pneumatikám co nejdelší životnost, měli byste se řídit několika pravidly. Pojďme se spolu podívat, jak postupovat při výběru pneu a na co si dát největší pozor.

Základní pravidla pro přezutí pneu

Mezi základní chyby patří nevhodná kombinace pneumatik v rámci jedné nápravy. Na jedné nápravě by měly být identické pneumatiky, které mají stejný dezén i rozměr. Rozdílné pneu na různých nápravách nevadí, tedy za předpokladu, že mají stejnou konstrukci. Odborníci však výrazně nedoporučují používání směrových pneumatik (šípovitý dezén) na přední nápravě a nesměrových na zadní nápravě. Špatně zvolené obutí výrazně ovlivní chování vozu na vozovce.

Kdy je nejvhodnější doba na přezutí?

Klesne-li teplota vzduchu pod 7°C, začnou letní pneumatiky tuhnout a ztratí přilnavost k vozovce, čímž se zvyšuje riziko nehody. Chcete-li se vyhnout tradičním návalům v pneuservisech, neměli byste s přezouváním čekat na poslední chvíli. Zároveň se nedoporučuje obutí pouze hnané nápravy, čímž výrazně vzroste riziko smyku. Stejným způsobem postupujte i při výměně zimních pneu za letní, tedy na jaře, kdy teplota dlouhodobě stoupne nad 7°C.

Co dělat, aby pneu vydržely co nejdéle?

Chcete-li, aby si vaše obutí zachovalo co nejdelší životnost, musíte dbát na správné huštění na předepsaný tlak. Opět platí, že pneu na stejné nápravě musí mít stejný tlak. Ten měřte za studena (tedy před jízdou). Podhuštěné pneumatiky se nejen rychleji opotřebovávají, ale zároveň zapříčiňují zvýšení spotřeby paliva. Pneu, které jsou podhušteny o 30% mají v průměru až o polovinu menší životnost.

Jaký rozměr?

Každý výrobce uvádí předepsaný rozměr v technickém osvědčení vozidla, včetně všech alternativ. Plánujete-li obou pneumatiky s jinými rozměry, které v technickém osvědčení nejsou uvedeny, měli byste změnu zkonzultovat s výrobcem vozidla a následně si nechat změnu potvrdit i do techničáku.

Závěrem bychom rádi doporučili prodejce nejvyhodnejsipneu.cz, který disponuje obutím pro všechny typy vozů a to navíc s dopravou zdarma. Chcete-li výrazně ušetřit a zároveň svůj vůz neošidit, sledujte akční nabídku. Aktuálně jsou za zajímavé ceny k mání pneu o rozměrech 195 65 r15, 205 55 r16 a 225 45 r17. Přejeme šťastnou cestu!

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *