Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Energie

Pelety a brikety vám zajistí teplo domova

Dřevěné pelety jsou ekonomicky šetrné a pevné palivo, vyrobené ze zhutněných pilin a dalších průmyslových odpadů vznikajícím při frézování řeziva. Navíc jsou šetrné k našemu životnímu prostředí, protože suché palivo zajišťuje optimální a čisté spalování.

Šetrné k přírodě i peněžence

Investice do nových systémů vytápění obecně bývají finančně nákladné a tak by měly být dlouhodobě rentabilní. Neustálý nárůst cen a nepředvídatelná rizika v oblasti fosilních paliv, která jsou na rozdíl od pelet neobnovitelná, jsou na trhu naprosto běžným jevem. Dřevěné pelety či brikety mají oproti fosilním palivům ohromnou výhodu, protože jsou vyráběny z obnovitelných zdrojů. Například rakouské lesy patří mezi nejbohatší lesy Evropy a navzdory jejich intenzivnímu využívání v oblastech stavebnictví, výroby papíru či jako zdroje energie, jsou tyto lesy stále obnovovány a plné zásob na několik dalších let. Ve srovnání s tím je tedy nabídka dřeva v lokálních lesích rozhodně bezpečnější a cenově stabilnější volba než například uhlí nebo zemní plyn.

Pro kotle i kamna

Pro topení peletami byla vyvinuta speciální topná zařízení, která jsou pro tento druh topení vysoce účinná. Kotle ústředního topení na využívání pelet nabízí svým uživatelům vysoký komfort, snadnou obsluhu a čistotu. Protože pelety mohou být dodávány ze zásobníku přímo do kotle, jsou všechny procesy plně automatizovány. Díky tomu se uživatel stará pouze o vyprazdňování popelníku, k němuž dochází vzhledem k nízkému odpadu z pelet jen párkrát za topnou sezonu.

Co se dřevěných kamen k užívání pelet týká, i ty svým uživatelům nabízí možnost velkého pohodlí. Po naplnění peletami tato kamna automaticky zajistí konzistentní ohřev po dobu 2-3 dnů. Uživatel tedy musí dbát na to, aby byl popelník vysypán jednou týdně nebo alespoň každý druhý týden.

Právě pro tyto důvody jsou pelety velmi výhodným a efektivním zdrojem energie. Nákup těchto speciálních topných zařízení sice bude, stejně i tak jako u ostatních zařízení, finančně náročný, ale je možné využít různé dotační programy. Při zvážení všech dalších faktorů pak můžeme mezi výhody přičíst i ušetřený čas, méně starostí a stabilní teplotu doma. A navíc, pro dřevěné pelety cena za jejich pořízení není tak vysoká, jako u ostatních zdrojů energie. Jedná se tedy o kombinaci poměrně nízkých nákladů na palivo společně s topným zařízením, které činí používání pelet opravdu efektivní.

I v případě, že byste chtěli porovnávat délku hoření a tím pádem i vytápění vaší domácnosti, tak i v tomto směru vás tato alternativní ekologická možnost získání tepla příjemně překvapí. Třeba na noční vytápění jsou ideální noční brikety, které vám budou váš domov vyhřívat 10 až 16 hodin.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *