Pelety a brikety vám zajistí teplo domova

Pelety a brikety vám zajistí teplo domova

Dřevěné pelety jsou ekonomicky šetrné a pevné palivo, vyrobené ze zhutněných pilin a dalších průmyslových odpadů vznikajícím při frézování řeziva. Navíc jsou šetrné k našemu životnímu prostředí, protože suché palivo zajišťuje optimální a čisté spalování.

Šetrné k přírodě i peněžence

Investice do nových systémů vytápění obecně bývají finančně nákladné a tak by měly být dlouhodobě rentabilní. Neustálý nárůst cen a nepředvídatelná rizika v oblasti fosilních paliv, která jsou na rozdíl od pelet neobnovitelná, jsou na trhu naprosto běžným jevem. Dřevěné pelety či brikety mají oproti fosilním palivům ohromnou výhodu, protože jsou vyráběny z obnovitelných zdrojů. Například rakouské lesy patří mezi nejbohatší lesy Evropy a navzdory jejich intenzivnímu využívání v oblastech stavebnictví, výroby papíru či jako zdroje energie, jsou tyto lesy stále obnovovány a plné zásob na několik dalších let. Ve srovnání s tím je tedy nabídka dřeva v lokálních lesích rozhodně bezpečnější a cenově stabilnější volba než například uhlí nebo zemní plyn.

Pro kotle i kamna

Pro topení peletami byla vyvinuta speciální topná zařízení, která jsou pro tento druh topení vysoce účinná. Kotle ústředního topení na využívání pelet nabízí svým uživatelům vysoký komfort, snadnou obsluhu a čistotu. Protože pelety mohou být dodávány ze zásobníku přímo do kotle, jsou všechny procesy plně automatizovány. Díky tomu se uživatel stará pouze o vyprazdňování popelníku, k němuž dochází vzhledem k nízkému odpadu z pelet jen párkrát za topnou sezonu. Co se dřevěných kamen k užívání pelet týká, i ty svým uživatelům nabízí možnost velkého pohodlí. Po naplnění peletami tato kamna automaticky zajistí konzistentní ohřev po dobu 2-3 dnů. Uživatel tedy musí dbát na to, aby byl popelník vysypán jednou týdně nebo alespoň každý druhý týden. Právě pro tyto důvody jsou pelety velmi výhodným a efektivním zdrojem energie. Nákup těchto speciálních topných zařízení sice bude, stejně i tak jako u ostatních zařízení, finančně náročný, ale je možné využít různé dotační programy. Při zvážení všech dalších faktorů pak můžeme mezi výhody přičíst i ušetřený čas, méně starostí a stabilní teplotu doma. A navíc, pro dřevěné pelety cena za jejich pořízení není tak vysoká, jako u ostatních zdrojů energie. Jedná se tedy o kombinaci poměrně nízkých nákladů na palivo společně s topným zařízením, které činí používání pelet opravdu efektivní. I v případě, že byste chtěli porovnávat délku hoření a tím pádem i vytápění vaší domácnosti, tak i v tomto směru vás tato alternativní ekologická možnost získání tepla příjemně překvapí. Třeba na noční vytápění jsou ideální noční brikety, které vám budou váš domov vyhřívat 10 až 16 hodin.

Publikováno: 15. 07. 2019

Kategorie: Energie

Autor: Adam