Jak vybrat pyžamo? Seznamte se s rozhodujícími kritérii

Jak vybrat pyžamo? Seznamte se s rozhodujícími kritérii

V čem tkví tajemství perfektního spánku? Pokud se chcete konečně vyspat jako Růženka, ale nedaří se vám to ani navzdory skvělé posteli, ještě lepší matraci a příjemnému povlečení, vězte, že roli hraje také oblečení, ve kterém do lože uléháte. Podle odborníků je ideální nahé spaní – a to z hlediska komfortu i zdraví. Jenomže každý si na takový spánek nezvykne, a tak nezbývá, než se poohlédnout po vhodném outfitu. Podle čeho byste si měli vybrat ten svůj?

Střih musí sedět, jinak se dobře nevyspíte

Pánská ani dámská pyžama sice nepodléhají trendům jako jiné druhy oblečení, ale přesto je nabídka střihů poměrně pestrá. V každém případě byste měli myslete především na pohodlí a vybrat si to, v čem se vám bude dobře usínat. Postel není módní molo a partner vám jistě odpustí, když nebudete každý den „sexy za každou cenu“. Možností je víc než dost a možná vám bude trvat, než najdete optimální kombinaci. Zatímco někomu vyhovují volné trenýrky a ještě volnější tričko, jiný nedá dopustit na overal. Další skupina by zase usínala jen horko těžko bez noční košile. A pozor – na své si přijdou i muži, protože právě noční košile patří mezi velmi oblíbené pánské střihy. Ale ať už si nakonec vyberete jakýkoliv střih, podstatné je, aby vás pyžamo neomezovalo v pohybu, neškrtilo či jinak nenarušovalo spánek. Příliš těsný outfit může dokonce způsobit zdravotní potíže – například negativně ovlivnit plodnost. Platí to především pro pánská pyžama.

V hlavní roli materiál

Při výběru pyžama nezapomeňte, že kvalita materiálu je mnohem důležitější než vzhled. Pokud máte problém s pocením, raději rovnou zapomeňte na umělé vlákno – mnohem příjemnější je klasická bavlna. Má dobrou savost, hřeje a je příjemná na dotek. Stoprocentní bavlna je vhodná i pro ekzematiky, alergiky a osoby s přecitlivělou pokožkou. A kde natrefíte na bohatou nabídku pyžam pro ženy i muže? Stylové kousky najdete na zdravaloznice.cz.

Publikováno: 22. 02. 2019

Kategorie: Móda

Autor: Adam

Tagy: jak vybrat pyžamo