Reklama

Ochrana přírody Milovice

Navštivte přírodní rezervaci divokých koní, zubrů a praturů u Milovic

Investiční zlato

Investujte chytře. Zhodnoťte své peníze nákupem zlatých mincí a slitků

Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Zdraví

Pitný režim není radno podcenit. Jinak ledviny trpí!

Ledviny jsou jedním z nejdůležitějších orgánů v lidském těle. I proto je třeba je pravidelně chránit. A to nejenom tím, co jíme, ale také dodržováním pitného režimu. Nikoliv různé sladké limonády, slazené džusy, nebo dokonce alkohol – raději si pochutnejte na menším množství kvalitního bourbonu než na celé lahvi pochybného patoku. Význam pití pro ledviny je spojen především s čistou vodou. Ta je pro organismus nesmírně důležitá. Proč?

Vodou se ledviny čistí

Jak si párový orgán jménem ledviny charakterizovat? Definice základní funkce je poměrně snadná. Ledviny je možné považovat za velmi účinný filtr lidského těla. Pravidelně jím prochází ohromné množství krve, která se filtruje od toxinů a čistá následně opět proudí lidským organismem. Díky tomu, že budete pít dostatek vody, udržíte svůj filtr čistý a v dobré kondici.

Eliminujete zdravotní problémy

Poslední průzkumy ukazují, že až 40 % nemocné populace ani netuší, že jejich ledviny nefungují správně. Potíže se nevyhýbají ani mladým lidem a sportovcům, což je poměrně alarmující zpráva. Většina nemocných se o problému dozví až ve chvíli, kdy lékař provede konkrétní testy. Proto je velmi důležité dodržovat pravidelný pitný režim. Důležitost pití jde nejde ruku v ruce jen s péči o samotné ledviny, ale především s prevencí zdravotních problémů, které mohou nesprávně fungující ledviny zapříčinit. Věděli jste například to, že nemocné ledviny výrazně zvyšují riziko infarktu a mrtvice?

Jak pitný režim šetří ledviny?

Pokud je dodržován pitný režim a organismus netrpí dehydratací, tak v něm vše funguje tak, jak má – i ledviny mají dostatek energie ke svému fungování. Optimálně fungující organismus vylučuje pot, což je dobré pro regulaci teploty i z hlediska vylučování soli, toxinů a dalších nežádoucích látek. Ty se tak z těla dostanou těmito přirozenými cestami – povrchem kůže, a tak nemusí putovat až vašich ledvin.

Máte chuť na další zajímavé čtení? Proklikněte se na partnerský magazín pro muže.

 

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *