Čím děti nalákat na jízdu na kole?

Čím děti nalákat na jízdu na kole?

Máte doma tříletou ratolest, koupili jste jí nové, krásné jízdní kolo s ocelovým rámem, ale ona ne a ne na něj usednout, abyste ji pomalu začlenily mezi cyklisty? Některé děti kolo ze začátku neláká, zvláště pokud jej sport příliš nebaví. Jsou ale možnosti, jak můžete kolo oživit a dítko tak na něj nenásilně přimět usedat.

Krásné příslušenství kola

Mnohdy jsou dětská kola sama o sobě skutečně krásná. Nechybí jim barvy, třpytky, neonové detaily, klukům se líbí kdejaké obrázky lebek, aut, kamarádů z pohádek, holky milují zvířátka, kytky, růžovou v jejích všech odstínech… Nestačilo to? Nevadí. Zkuste následující. Pořiďte dítku zvonek na kolo ve tvaru zvířátka. To může pískat nebo klasicky zvonit. Nejlepší je zvolit zvonek, který si dítě samo vybere ať už v obchodě nebo na webu v e-shopu, kde koupíte i postranní kolečka, světla na kolo, odrazky na kolo a podobně. Zůstaňme u odrazových světel. I ta mohou dítě podpořit v jízdě na kole. Zkuste večer, kdy už je tam, ukázat dítku, jak krásně se kola, respektive odrazky rozzáří, když na ně posvítíte. Okrasné korálky, třásně, peříčka na šňůrkách a mnohé jiné mohou zkrášlit řídítka dětského kola. Při jízdě budou o to víc vlát, oč rychleji dítě pojede. Buď je můžete koupit, anebo s trochou šikovnosti a fantazie během pár desítek minut vyrobit.

Helma na kolo

Velkým lákadlem může být i nová dětská helma na kolo. Že už jednu vaše dítko má z dob, kdy vaše dítě prohánělo odrážedlo či koloběžku? Nevadí. Stejně po letech neplní svou funkci dobře, ani pády jí nesvědčí, pokud vám občas spadla na zem, a investice není tak vysoká, zvláště pokud využijete slevovou akci. Dětské helmy jsou opět barevné, s obrázky, třpytkami, dokonce mohou mít výstupky coby ouška, růžky nebo třeba křídla, pokud helma vypadá jako včela nebo beruška.

Máte cyklistický dres? Kupte jej i dítěti

I dětem se dobře jezdí v cyklo oblečení. Vsaďte na nějaké, které si to vaše samo vybere. Děti „hrají“ nejen na oblíbené barvy, ale i na známé nápisy a slogany. Super je, když na jakýkoli dres máma našije látková písmena se jménem dítka nebo s jeho oblíbenou číslicí. A což tak, kdyby našila oblíbeného hrdinu, zvíře či nej postavičku? Zapojte fantazii a s pomocí doplňků ke kolům se vám jistě podaří dříve či později děti kolem zaujmout. Většina z nich si jednou kolo zamiluje.

Publikováno: 25. 11. 2021

Kategorie: Děti

Autor: Adam