Pojistit se dá úplně vše

Pojistit se dá úplně vše

Co je to pojištění, není třeba vysvětlovat. Využívá ho každý z nás a to bez výjimky. I vaše výlohy u lékaře přeci kryje to zdravotní, nebo ne? Motoristé se zase neobejdou bez povinného ručení, které tlumí dopad způsobené škody na cizím vozidle. Pojištění je zkrátka nedílnou součástí systému a můžeme díky němu klidněji spát. Zdravotním pojištěním a povinným ručením to samozřejmě nekončí. Pojistit se dá totiž téměř vše. Jezdíte často do zahraničí a máte strach o své bydlení? Vše vyřeší pojištění domácnosti. A neměli byste zapomenout ani na nadstandardní cestovní pojištění pro případ, že by se vám na cestách přihodilo něco nepříjemného.

Vybíráme pojištění

Počet pojišťovacích subjektů rok od roku roste a s ním i nabídka specifických produktů. Ceny se přitom většinou liší i navzdory podobným benefitům a je pro to na místě zvážit, pro které pojištění se rozhodneme. Skvělým příkladem je pojištění vozidel. Stejně, jako ostatní typy pojistek, se dá sjednat z pohodlí domova přes internet a můžete na něm ušetřit i několik tisíc ročně. Najít nejlevnější povinné ručení přitom není nic složitého. Stačí využít online srovnávač pojištění, jako je ušetřeno.cz. Jednoduše vyplníte pár základních údajů a aplikace vám „vyplivne“ cenově výhodnou variantu.

Cestovní pojištění raději i po EU

Vraťme se však k cestovnímu pojištění. Spousta klientů spoléhá na právo využití zdravotní péče v rámci Evropského průkazu zdravotního pojištění. Máte ho i vy, taková ta modrá kartička ve vaší peněžence. Už víte? Potřebujete-li využít lékařskou péči v rámci Evropské unie, proplatí vám výlohy pojišťovna, jejíž zdravotní pojištění aktuálně využíváte. A kde je problém? Pojišťovna vám zaplatí jen tolik, kolik by vás stála péče v tuzemsku. Jenomže v zahraničí jsou ceny úplně jinde, zpravidla mnohem výše. A rada na závěr? Pár desítek korun, které vás bude cestovní pojištění stát, se v tomto případě opravdu vyplatí investovat. Chcete-li přeci jen ušetřit, najděte si nejlevnější cestovní pojištění na www.usetreno.cz.