Pokládka trávníku na klíč, nebo svépomocí?

Pokládka trávníku na klíč, nebo svépomocí?

Pokud se pouštíte do renovace exteriéru, zřejmě se před vás postaví i otázka ohledně trávníků. Vzhledem k rozmanitosti trhu nemusíte čekat několik týdnů, respektive měsíců, než vám vyroste trávník, protože stačí sáhnout po mnohem lepším řešení. Chcete si sednout na zahradu a užívat si pohled na bohatý zelený trávník? V takovém případě vás nadchne travní koberec, který si necháte položit kamkoliv na zahradě, a tím zakryjete nevzhledné hliněné plochy.

Výhody travního koberce

V první řadě se vyhnete výsevu, který je časově náročný, navíc byste nemuseli dosáhnout tak estetického výsledku. Koberec dokonale zvládá i nepřízeň počasí, takže při dešťových přeháňkách nedochází k odplavení. I při větším větru travní koberec perfektně drží na svém místě. Při sekání samozřejmě buďte opatrní. Použijte poprvé sekačku tak, aby byla nastavena na největší výšku, kterou nabízí.

Pokládka na klíč, nebo svépomocí?

Travní koberec si můžete položit svépomocí. Co proces obnáší? V prvé řadě budete muset zajistit úpravu terénu. Jak moc bude náročná, závisí na charakteru pozemku. Ve finále se může jednat o lehké terénní úpravy, ale také o mnohem větší zásah. V průběhu pokládky pak budete muset dodržet určitá pravidla. Předpokladem je především venkovní teplota nad 5 °C. V praxi se travní koberce pokládají v období od března do listopadu, ale vždy je samozřejmě nutné přihlédnout k aktuálnímu počasí. Pokládka není možná v průběhu deště nebo bezprostředně po něm, kdy je podklad rozbahněný. Trávník, jakožto živý materiál, má v mokru tendenci hnít a odumírat, a proto je podstatné, aby se koberec pokládal za sucha. Pokud zvolíte pokládku na klíč, dodavatel vše zajistí za vás. Upraví terén a za optimálního počasí provede precizní pokládku. Budete mít jistotu, že estetická stránka vašeho nového zeleného koberce splnila očekávání – a bude prospívat. Jestliže máte zájem o zakládání trávníku na klíč, není nic jednoduššího než se obrátit na společnost Pokládané trávníky. Ve svém produktovém portfoliu má travní koberec zátěžový a běžný. Záleží i na tom, jak velkou částku jste ochotni do trávníku investovat. Pokládané trávníky vám všechno přivezou, zajistí i úpravu terénu a položení trávníku jako takového. Můžete si tedy vybrat ze tří možností: Založení trávníku na klíč, které zahrnuje dovoz, úpravu terénu a pokládku. Úprava terénu na klíč a pokládka svépomocí - firma doveze travní koberce, upraví terén a probere s vámi podrobnosti ohledně pokládky, kterou provedete sami. Vše svépomocí -  firma pouze doveze travní koberce a zbytek (úprava terénu a pokládka) je na vás. Více informací najdete na www.pokladanetravniky.cz.

Publikováno: 27. 07. 2022

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam