Pořizujete dětem koberec? 3 důvody, proč se vyplatí kusový

Pořizujete dětem koberec? 3 důvody, proč se vyplatí kusový

Dětský pokoj představuje pro naše potomky doslova království. Vždyť právě tady tráví obří porci svého času, hrají si, učí se novým věcem a hostí tady své kamarády a kamarádky. Při vybavování dětského pokoje se vyplatí dbát jednak na výmalbu či pořízení správného nábytku a jednak na to, co bude pokrývat podlahovou plochu této místnosti. Velmi oblíbené jsou dnes umělé povrchy typu marmolea nebo vinylu. Mnohdy se vybírá také klasická plovoucí podlaha. Všechny tyto krytiny mají společného ukazatele. Jsou vcelku tvrdé a vyžadují doplnění o kusový koberec. Ten se určitě vyplatí i z mnoha dalších důvodů.

Prostě příjemné na dotek

Jednoznačně. Když děti sedí na koberci, nebude jim zima. Stejně tak to platí, i když po jeho povrchu chodí, zima od nohou nehrozí. Především přírodní vlněné koberce jsou maximálně měkké a děti na nich mnohdy ve víru her i usnou. Mnohé dětské koberce navíc ochrání podlahu před případným poškrábáním.

Elegantní doplnění prostoru

Kusové koberce představují vkusné doplnění jakéhokoli dětského pokoje. Ladit je totiž lze do různých barevných odstínů, které korespondují s vybavením místnosti. Co se týká tvarů, také není problém vybírat jak kulaté, tak i čtvercové nebo obdélníkové variace. Mnohé kusové koberce dokážou zabrat i takřka celou podlahovou plochu dětského pokoje.

Prostě dětské

Jasně, motivy je zapotřebí vybírat podle preferencí vašeho dítěte. Zpočátku postačí i pohlaví. Víte, jakou uděláte klukovi radost, když pořídíte koberec s křižovatkou a různými silnicemi. Dítěti stačí vzít jen autíčko a může brázdit tyto cesty křížem krážem. Zabaví se na dlouhé hodiny. Jinak jsou na trhu i krásné dívčí koberce s vyobrazením princezen nebo květin. Zavděčit se zkrátka lze jakémukoli dítěti bez rozdílu věku a pohlaví.

Zdroj obrázku:

Africa Studio / Shutterstock.com

Publikováno: 14. 12. 2020

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam