Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Bydlení

Posuvné dveře, jejich výhody a nevýhody

S oblibou si je pořizují obyvatelé menších bytů, ale i příznivci moderního designu. Posuvné dveře mají spoustu příznivců, ale najde se i množství klidí, kteří by si je z jistých důvodů nepořídili. Pokud vás napadlo, že si je pořídíte, měli byste se předem seznámit se všemi důležitými informacemi. Abychom vám rozhodování usnadnili, připravili jsme pro vás ucelený přehled výhod a nevýhod.

Hlavní výhody posuvných dveří

Překáží-li vám klasické dveře, pak byste je měli vyměnit za jiný typ. Úspory místa dosáhnete právě díky posuvným dveřím. Takové řešení přijde vhod především v menším bytě, ovšem musíte zvolit vhodný typ.

Posuvné dveře mohou mít tzv. pouzdro nebo kolejnici. Výhodou posuvných dveří do pouzdra je možnost využití stěn v jejich blízkosti. V případě posuvného systému s kolejnicí dveře kopírují stěnu, a tak musíte počítat s tím, že prostor nevyužijete. Obecně se tato varianta používá v místech, která nemusí být obestavěna nábytkem, ale také ve větších místnostech, kde může oddělovat jen určitý úsek.

K výhodám posuvných dveří kopírujících stěnu patří nižší cena a rychlejší realizace. Posuvné dveře do pouzdra však umožňují umístění nábytku, což může znamenat velké plus. Montáž je sice náročnější, ale přesto ji zvládne každý zručnější kutil. Systémy jsou navrženy tak, aby byla instalace bezproblémová.

Jaké mohou mít nevýhody?

Obecně posuvné dveře žádná negativa nemají (pomineme-li omezený prostor v případě kolejnicového typu). Problémy souvisí spíše s kvalitou konkrétního výrobku – u nejlevnějších posuvných dveří nemusí být pohyb plynulý a tichý jako u prověřených značek.

Odborníci z firmy GRIMAX upozorňují, že kvalitní dveře na stěnu nejsou hlučné, dobře těsní a nedrhnou při pohybu. Specialista se na prodej značkových dveří specializuje více než 17 let a nabízí široké spektrum výrobků od předních výrobců. Prohlédnout si je můžete na www.grimax.cz.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *