Parfémy v létě voní úplně jinak

Parfémy v létě voní úplně jinak

Přichází nejkrásnější období v roce a společně s šatníkem měníme i vůni. Pro každé roční období je vhodná jiná konzistence parfémů a léto není výjimkou. Jako obvykle se ponese ve stylu lehkosti a svěžesti.

Neměňte parfém, poohlédněte se po letní edici

Výrobci parfémů se na léto svědomitě připravují a spousta z nich vydává nové limitované letní edice notoricky známých vůní. Uvědomují si, že příliš intenzivní a kořeněné vůně nejsou pro horké letní dny vhodné a kromě toho, že mohou obtěžovat okolí, způsobují i bolesti hlavy. Těžší kořeněné vůně, které jsou populární zejména v zimě, proto nahrazují lehčími chladivými esencemi. Často se tak setkáváme se sladkým letním ovocem, osvěžujícími citrusy nebo exotickou flórou. Jemné esence ze dřeva, pačuli a pižma však v základu zůstávají a nemusíte proto své oblíbené parfémy na čas odložit. Jednoduše si ho užijete „na letní způsob“. Kromě letních edic zažitých vůní se však každý rok na trhu objeví i zbrusu nové toaletní vody. Některé z nich zaujmou ženské publikum natolik, že je výrobci zařadí mezi „trvalky“ a ty nejúspěšnější neváhají inovovat tak, aby se daly použít i v zimě.

Sluníčko vám může způsobit potíže, pozor na něj

Letní varianty svých oblíbených vůní většinou seženete jako toaletní vody. Ty obsahují pouze 4 až 8 % vonné esence v cca 80 % alkoholu, zatímco parfémové vody 8 – 15 % vonné silice v 90 – 96 % alkoholu. Důvod je praktický – během letních měsíců je naše pokožka vystavena přímému slunci mnohem častěji a to může v kombinaci s alkoholem a některými parfémovými způsobit nepěkné fleky. Nanášíte-li si svůj oblíbený parfém na krk nebo dekolt, objeví se vám na nich ozdoba, o kterou jste vůbec nestála. Flek může na pokožce přetrvat i několik let a v krajním případě se ho už nezbavíte. Preventivně proto raději upusťte od jindy správného způsobu nástřiku na kůži a navoňte se na místech, na které se sluníčko nedostane.

Publikováno: 13. 06. 2013

Kategorie: Móda

Autor: Adam

Tagy: letní parfémy | parfémy na léto | parfums.cz