Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Kosmetika a vůně

Parfémy v létě voní úplně jinak

Přichází nejkrásnější období v roce a společně s šatníkem měníme i vůni. Pro každé roční období je vhodná jiná konzistence parfémů a léto není výjimkou. Jako obvykle se ponese ve stylu lehkosti a svěžesti.

Neměňte parfém, poohlédněte se po letní edici

Výrobci parfémů se na léto svědomitě připravují a spousta z nich vydává nové limitované letní edice notoricky známých vůní. Uvědomují si, že příliš intenzivní a kořeněné vůně nejsou pro horké letní dny vhodné a kromě toho, že mohou obtěžovat okolí, způsobují i bolesti hlavy.

Těžší kořeněné vůně, které jsou populární zejména v zimě, proto nahrazují lehčími chladivými esencemi. Často se tak setkáváme se sladkým letním ovocem, osvěžujícími citrusy nebo exotickou flórou. Jemné esence ze dřeva, pačuli a pižma však v základu zůstávají a nemusíte proto své oblíbené parfémy na čas odložit. Jednoduše si ho užijete „na letní způsob“.

Kromě letních edic zažitých vůní se však každý rok na trhu objeví i zbrusu nové toaletní vody. Některé z nich zaujmou ženské publikum natolik, že je výrobci zařadí mezi „trvalky“ a ty nejúspěšnější neváhají inovovat tak, aby se daly použít i v zimě.

Sluníčko vám může způsobit potíže, pozor na něj

Letní varianty svých oblíbených vůní většinou seženete jako toaletní vody. Ty obsahují pouze 4 až 8 % vonné esence v cca 80 % alkoholu, zatímco parfémové vody 8 – 15 % vonné silice v 90 – 96 % alkoholu. Důvod je praktický – během letních měsíců je naše pokožka vystavena přímému slunci mnohem častěji a to může v kombinaci s alkoholem a některými parfémovými způsobit nepěkné fleky.

Nanášíte-li si svůj oblíbený parfém na krk nebo dekolt, objeví se vám na nich ozdoba, o kterou jste vůbec nestála. Flek může na pokožce přetrvat i několik let a v krajním případě se ho už nezbavíte. Preventivně proto raději upusťte od jindy správného způsobu nástřiku na kůži a navoňte se na místech, na které se sluníčko nedostane.